کد خبر:10049
پ
۸-پروژه-راه-و-شهرسازی-در-استان-بوشهر-افتتاح-می‌شود-اخبار-تسنیم.jpg
در گفتگو با حقایق نگار مطرح شد؛

بیش از ۷۰۰ کیلومتر راه در دشتی؛ ادامه مسیر دولت آباد _ زیارت پس از اجرای قطعه سوم

رضائیان، رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان دشتی: شهرستان دشتی دارای بیش از ۷۰۰ کیلومتر راه است. با پیگیری های دکتر شهریاری نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی در مجموع مبلغ ۱۵ میلیارد تومان اعتبار از محل کمک های نفت جهت پروژه های راه دولت آباد _ زیارت و محور خورموج _ لاور _ دشت پلنگ مصوب شد.

رضائیان، رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان دشتی: شهرستان دشتی دارای بیش از ۷۰۰ کیلومتر راه است. با پیگیری های دکتر شهریاری نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی در مجموع مبلغ ۱۵ میلیارد تومان اعتبار از محل کمک های نفت جهت پروژه های راه دولت آباد _ زیارت و محور خورموج _ لاور _ دشت پلنگ مصوب شد.

 

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان دشتی در گفتگو با حقایق نگار، شهرستان دشتی را دارای بیش از ۷۰۰ کیلومتر راه؛ شامل راه، بزرگراه، راه های اصلی و فرعی و راه روستایی عنوان کرده و اظهار داشت: پروژه راه دولت آباد _ زیارت در حال حاضر احداث قطعه سوم آن به طول ۱۰ کیلومتر، با اعتبار اولیه پیمان ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و با ۳۱ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است که تا کنون مبلغ ۲ میلیارد تومان آن از اعتبارات کمیته برنامه ریزی شهرستان در سال ۹۷ به آن تخصیص یافته است.

 

حسین رضائیان افزود: امسال نیز مبلغ ۱ میلیارد تومان در کمیته برنامه ریزی شهرستان جهت اجرای این پروژه مصوب شده که جا دارد از فرماندار دشتی قدردانی نماییم. همچنین با پیگیری های دکتر شهریاری نماینده مردم شهرستان های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل راه و شهرسازی استان مبلغ ۱۰ میلیارد تومان نیز از محل کمک های نفت جهت این پروژه مصوب شده که انشاالله به زودی تخصیص می یابد.

 

وی طول محور دولت آباد _ زیارت را نزدیک به ۴۰ کیلومتر عنوان کرد که ۱۸ کیلومتر آن سال های قبل اجرا شده و ۱۰ کیلومتر آن نیز در حال اجرا می باشد و مابقی مسیر نیز بعد از پایان یافتن قطعه ۳ عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

بیشتر بخوانید
تا حق شما را استیفا نکنم، نمی نشینم/ دفاع از کشاورزان برای من یک اصل است

 

رضائیان در اشاره به پروژه تعریض و بهسازی جاده خورموج _ لاور _ دشت پلنگ نیز بیان کرد: قطعه یک این پروژه به طول نزدیک به ۱۰ کیلومتر و با اعتبار اولیه پیمان ۱۰ میلیارد تومان شروع شده و در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی ۶۱ درصد در حال اجرا می باشد که تاکنون ۶ میلیارد تومان از اعتبار آن، شامل ۳ میلیارد از محل اعتبارات استانی و ۳ میلیارد از محل کمک های نفت تخصیص داده شده است.

 

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان دشتی از پیگیری های نماینده مردم شهرستان های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی در راستای تامین اعتبارات پروژه تعریض و بهسازی جاده خورموج _ لاور _ دشت پلنگ قدردانی نموده و تصریح کرد: با پیگیری های دکتر شهریاری مبلغ ۵ میلیارد از اعتبارات این پروژه مصوب نفت بوده و مبلغ ۱۰ میلیارد تومان آن نیز از محل سفر ریاست جمهوری مصوب شده است که امیدواریم به زودی شاهد تخصیص آن باشیم تا بتوانیم در دهه فجر امسال این قطعه که نزدیک به ۴ کیلومتر آن تا به حال آسفالت شده به بهره برداری برسانیم.

 

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان دشتی در پایان در پاسخ به خبرنگار خورموج نیوز حول مسائل مطرح شده توسط ساکنان مسکن مهر شهر خورموج اضافه کرد: کارفرمای مسکن مهر ۴۳۰ واحدی خورموج تعاونی بوده، و به عنوان دبیر شورای تامین مسکن شهرستان مشکلات مسکن مهر را پیگیری کرده و در شورا مطرح خواهیم کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید