کد خبر:11435
پ
۱۴۰۱۰۸۱۱۰۰۰۴۷۴_Test_PhotoN

۵۳۰خودرو از گمرک بندر دیر برای جام جهانی قطر ترانزیت شد

فرماندار دیر گفت: در چهار مرحله تعداد ۵۳۰ خودرو سواری ون و اتوبوس ترانزیت کشور ترکیه از گمرک بندر دیر به کشور قطر بارگیری شد.

به گزارش حقایق نگار به نقل از فارس بوشهر، یونس باربرز فرماندار دیر در گفتگو پیش از ظهر امروز با خبرنگاران ا اشاره به اینکه فعالیت‌های تجاری و همچنین صادرات محصولات مختلف از بندر دیر به قطر در آستانه جام جهانی قطر افزایش یافته است اظهار داشت: در چهار مرحله تعداد ۵۳۰ خودرو سواری ون و اتوبوس ترانزیت کشور ترکیه از گمرک بندر دیر به کشور قطر بارگیری شد.

وی اضافه کرد: به‌زودی ۵۰ خودرو سواری دیگر قطر از کشورهای اروپایی، از مرز بازرگان وارد ایران و از گمرک بندر دیر به قطر منتقل می‌شود.

فرماندار دیر ضمن گلایه از عدم همکاری برای اعزام سرنشینان خودروهای سواری ترانزیتی کشور ترکیه با شناور مسافربری از بندر دیر به قطر گفت: هر خودرو سواری ترانزیتی ترکیه دارای ۲ سرنشین است که با پیگیری متعدد فرمانداری بندر دیر و حمایت مجموعه استانداری بوشهر تا به امروز همکاری لازم برای جابجایی این سرنشینان از طریق شناور مسافربری مستقر در بندر دیر به کشور قطر صورت نگرفته که انتظار می‌رود این فرصت را مغتنم شمرده و به هر شکل ممکن با توجه به زیرساخت‌های موجود این اتفاق بزرگ محقق شود.

وی افزود: به دلیل زیرساخت بندری لازم ، خوشبختانه صادرات از بندر به قطر افزایش یافته و در سال جاری ترانزیت کالا به کشور قطر ۸۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

باربرز ادامه داد: در راستای مسابقات جام جهانی فوتبال قطر امکانات بندری در شهرستان دیر توسعه یافته است و نصب دستگاه ایکس ری و استقرار سگ‌های موادیاب در گمرک به همراه زیرساخت بندری سبب افزایش ترانزیت کالا از این بندر به کشور قطر شده است.

وی با اشاره به فعال بودن ۹ رویه گمرکی در بندر دیر خاطرنشان کرد: ارتقای گمرک بندر دیر به اداره کل یکی از اولویت‌ها است که استاندار بوشهر، فرمانداری و نماینده مجلس در منطقه جنوب استان بوشهر به‌صورت مستمر پیگیری این موضوع هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید