کد خبر:10023
پ
۲۰۱۸۰۸۱۰۲۹۰۸۶۲۵۶۵۴_Orig
رئیس بنیاد شهید شهرستان دشتی:

۲۶ مردادماه فرصتی برای مرور رشادت های آزادگان است

اکبری، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دشتی: ۲۶ مردادماه سالروز بازگشت سرافرازانه آزادگان به میهن اسلامی در سال ۶۹ است. ۲۶ مردادماه هر سال فرصتی برای مرور رشادت های این غیورمردان است.

اکبری، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دشتی: ۲۶ مردادماه سالروز بازگشت سرافرازانه آزادگان به میهن اسلامی در سال ۶۹ است. ۲۶ مردادماه هر سال فرصتی برای مرور رشادت های این غیورمردان است.

 

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دشتی در گفتگو با خبرنگار پیام عسلویه در دشتی، با اشاره به ۲۶ مردادماه سالروز بازگشت سرافرازانه آزادگان به میهن اسلامی در سال ۶۹ اظهار داشت: ۲۶ مردادماه هر سال فرصتی برای مرور رشادت های این غیورمردان است. در این روز جمهوری اسلامی ایران با سربلندی توانست رزمندگانی را که مجاهدانه از دین و شرف و خاک کشور دفاع کرده و در دست دشمن اسیر شده بودند را به وطن بازگرداند.

 

علی اکبری افزود: ۲۶ مردادماه سال ۶۹ میهن اسلامی شاهد حضور اولین گروه آزادگان سرافرازی بود که پس از سال ها اسارت در زندان ها و اسارتگاه های رژیم بعث عراق قدم به خاک پاک میهن اسلامی گذاشتند. آزادگان صبورتر از سنگ صبور و راضی ترین کسان به قضای الهی بودند. اینان سینه هایی فراخ تر از اقیانوس داشتند که از همه جا و همه کس بریده و به خدا پیوسته بودند. آزاده نامیده شدند چون از قید نفس نفسانیات رهایی یافته بودند.

 

وی ۲۶ مردادماه را روز شادی ملت ایران دانسته و بیان کرد: در این روز نه تنها خانواده های آزادگان خوشحال بودند بلکه تمام آزادگان جهان شاد شدند. ما باید با استفاده از همه ظرفیت ها و بخصوص فضای رسانه ای و مجازی و با نوآوری و خلاقیت در جهت نهادینه سازی فرهنگ پایداری، مقاومت و آزادگی و شناساندن مقام و منزلت آزادگان و خانواده های آنان و تجلیل و تکریم از این عزیزان در جامعه و همچنین مردمی کردن این روز به یاد ماندنی از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکنیم.

اکبری برپایی ایستگاه صلواتی٬ سخنرانی و خاطره گویی یکی از آزادگان قبل از خطبه های نمازجمعه٬ دیدار آزادگان سرافراز با فرماندار محترم دشتی و تجلیل از آزادگان شاغل بازنشسته توسط ادارات مربوطه و … را از برنامه های اجرایی این نهاد به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی در سطح شهرستان دشتی عنوان کرد.

 

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دشتی اضافه کرد: در سطح شهرستان دشتی تعداد ۳۵ نفر آزاده داریم که از این تعداد ۳۱ نفر شاغل یا بازنشسته ادارات و شرکت ها هستند. تعداد ۴ نفر نیز در بنیاد شهید اشتغال دارند و از این تعداد دو نفر نیز متوفی هستند.

پایگاه خبری  حقایق نگار
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید