کد خبر:10497
پ
۱۴۰۱۰۵۲۱۰۰۰۰۶۱_Test_PhotoN

۱۰۰درصد محصول نخیلات دشتی و تنگستان خسارت دیده است

نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی از خسارت ۱۰۰ درصدی خرمای نخیلات این دو شهرستان بر اثر سامانه مونسون خبر داد.

به گزارش حقایق نگار به نقل از فارس بوشهر، غلامحسین کرمی نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بارش‌های باران در سامانه مونسون در همه نقاط استان بوشهر ثبت شد و برخی نقاط جاری شدن سیل شاهد بودیم.

نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی افزود: خسارت بارش باران به کشاورزی و باغات خرما قابل توجه می‌باشد چرا که بارش باران سبب ریزش و ترشیدگی خرما در نخلستان‌ها شده است.

این نماینده بیان کرد: بارش باران سبب ریزش محصول و ترش شدن و کپک‌زدگی محصول نخیلات شده و بررسی‌ها نشان می‌دهد ۱۰۰ درصد محصول خرما در نخیلات تنگستان و دشتی خسارت دیده است که نیاز به جبران دارد.

وی تصریح کرد: جهاد کشاورزی به عنوان متولی تولید محصولات کشاورزی باید ضمن برآورد خسارات، راهکارهای جبران آسیب‌ها را ارائه و هر چه سریعتر اقدام کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر عنوان کرد: بیمه جوابگو جبران خسارت کشاورزان نیست بلکه باید با بررسی کارشناسی که کشاورزان کارشناس واقعی محسوب می‌شود راهکارهای لازم برای حل مشکلات کشاورزان تدوین و عملیاتی شود.

کرمی اظهار کرد: تنها راه امرار معاش مردم این شهرستان‌ها تولید محصول خرما است که خسارت وارد شده زندگی و معیشت آنان را به مخاطره انداخته و باید هر چه زودتر خسارت‌ها جبران شود.

نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: باید به گونه‌ای گزارش تدوین و ارائه شود تا دیگر هیئت دولت نیاز به بازدید و بررسی مجدد نداشته باشد.

این نماینده خاطرنشان کرد: باید برآورد میزان خسارت دست رنج یکساله کشاورزان استان و جبران آنها در دستور کار قرار بگیرد تا زندگی و معیشت آنان بیش از این دچار مخاطره نشود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید