کد خبر:11966
پ
۱۳۹۸۰۴۱۵۱۸۳۴۱۸۲۴۱۱۷۸۱۵۳۶۴

گرمازدگی به سبب افزایش دمای هوا و شرجی در استان بوشهر

رئیس روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه افزایش دمای هوا، رطوبت و شرجی در نقاط مختلف استان گفت: قرار گرفتن زیر آفتاب زمینه گرمازدگی را ‌فراهم می‌کند که در این راستا یک مورد به علت گرمازدگی در شهرستان عسلویه گزارش شده است.

به گزارش حقایق نگار به نقل از تسنیم بوشهر:سید مجید حسینی ،با اشاره به فعالیت اورژانس استان در ۱۲ ساعت گذشته، اظهار داشت: از ساعت ۲۴ امروز تاکنون اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر به ۶۸ مأموریت اعزام شده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد، ۱۰ مورد به سبب ضعف و بی‌حالی ثبت شده است، گفت: یک مورد نیز به علت گرمازدگی در شهرستان عسلویه گزارش شده است، با این حال تمامی موارد ضعف و بی‌حالی یاد شده در رسیدگی اورژانس ۱۱۵ بوشهر به بیماران، ممکن است ناشی از تأثیرات گرما باشند.

رئیس روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: گرمازدگی، یکی از آثار جانبی ناخوشایند هواشناسی است که می‌تواند تأثیرات منفی بر روی سلامت افراد داشته باشد.

حسینی ادامه داد: در شرایط گرمازدگی، بدن انسان تلاش می‌کند تا دمای خود را تنظیم کند این می‌تواند منجر به افزایش فشار خون، تشدید بیماری‌های قلبی، افزایش خطر سکته قلبی و مغزی، دچار شدن به ضعف عضلانی، تشدید علائم بیماری‌های تنفسی و اختلالات الکترولیتی شود.

وی راهکارهای مقابله با گرمازدگی و کاهش آثار آن را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: صرف مقدار کافی آب و مایعات الکترولیتی مانند نوشیدنی‌های اسپرت، آب معدنی و آب میوه می‌تواند به حفظ تعادل آب و الکترولیت در بدن کمک کند.

رئیس روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر پوشیدن لباس مناسب را در جلوگیری از گرمازدگی مهم دانست و خاطرنشان کرد: استفاده از لباس‌های سبک و مناسب برای تهویه بدن و جذب کمتر حرارت از محیط می‌تواند در جلوگیری از گرمازدگی موثر باشد.

حسینی اضافه کرد: در هنگام تابش آفتاب از سایه و سرپناه استفاده و از تماس مستقیم با نور خورشید جلوگیری شود.

وی با تأکید بر عدم فعالیت در ساعات گرم بین ۱۱ صبح تا ۱۶ عصر گفت: فعالیت ورزشکاران در محیط مناسب و ساعت استاندارد در مراقبت از گرمازدگی به ویژه در گروه‌های حساس مانند کودکان و سالمندان ضروری است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید