کد خبر:11432
پ
۱۳۹۹۰۶۰۴۰۰۰۱۸۲_Test_PhotoN

کود شیمیایی «کشت پاییزه» کشاورزان بوشهری تامین شد

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان بوشهر گفت: از مجموع سهم ۴۶ هزار تنی کود شیمیایی این استان در سال‌جاری، هفت هزار و ۲۱۳ تن برای انجام کشت پائیزه کشاورزان تامین و توزیع شده است.

 به گزارش حقایق نگار به نقل از فارس بوشهر:خسرو عمرانی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان بوشهر اظهار داشت: ۷ هزار و ۲۱۳ تن کود شیمایی برای انجام کشت پائیزه کشاورزان این استان تامین شده است و براین اساس انواع کود شیمیایی ازته، فسفاته و پتاسه براساس سهمیه بندی سازمان جهاد کشاورزی و از طریق سامانه پهنه بندی و صدور حواله الکترونیکی سهمیه کود مورد نیاز از ابتدای سال‌جاری تاکنون تامین و در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

وی افزود: با تخصیص‌های به موقع کود شیمیایی و حمل و نقل سریع آن، کشاورزان در تأمین آن برای انجام کشت پاییزه هیچ گونه مشکلی ندارد.

وی با اشاره به اینکه توزیع کود علاوه بر ذخیره انباری، از مبدا عسلویه نیز به مقصد کارگزاران زیر پوشش حمل و تخلیه می‌شود، یادآور شد: در زمان حاضر ۳ هزار و ۴۲۴ هزار تن انواع کود شیمیایی در انبارهای شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان بوشهر ذخیره استراتژیک شده است.

این مقام مسؤول با بیان اینکه استان بوشهر یکی از مبادی اصلی تامین کود اوره است و مسئولیت تامین بیش از ۵۰ درصد کود مورد نیاز کشور را برعهده دارد گفت: امسال سهم کود اوره کشور ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تن اعلام شده است که تاکنون ۵۲۱ هزار تن آن از طریق این استان تامین شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید