کد خبر:12140
پ
۱۴۰۲۰۵۰۴۰۰۰۳۵۲_Test_PhotoN

کشتار قرنطینه‌ای بیش از ۵ میلیون قطعه مرغ زنده در بوشهر

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر گفت: در ۵ ماه گذشته، ۵ میلیون و ۲۰۸ هزار و ۹۳۴ قطعه مرغ زنده کشتاری در قالب ۳ هزار ۷۰۳ محموله، تحت نظارت بهداشتی قرنطینه‌ای قرار گرفت.

به گزارش حقایق نگار به نقل از فارس بوشهر؛ مهدی تنگستانی مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر ظهر امروز در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: استان بوشهر با دارا بودن بیش از ۲۰۰ مرغداری از ابتدای سال تاکنون بر تولید و پرورش بیش از ۵ میلیون قطعه مرغ زنده کشتاری نظارت قرنطینه‌ای بهداشتی داشته است.

وی با بیان اینکه در ۵ ماه گذشته، ۵ میلیون و ۲۰۸ هزار و ۹۳۴ قطعه مرغ زنده کشتاری در قالب ۳ هزار ۷۰۳ محموله، نظارت بهداشتی قرنطینه‌ای انجام گرفت، افزود: برای جابجایی این محموله‌ها، گواهی حمل بهداشتی-قرنطینه‌ای به مقصد کشتارگاه‌های داخل و خارج استان پس از تأیید بهداشتی و سلامت از دامپزشک مرغداری، صادر شده و در کشتارگاه طیور پس از بازدید بهداشتی دامپزشک کشتارگاه از محموله ارسالی از مرغداری، اجازه کشتار داده شده است.

این مقام مسؤول ادامه داد: تمامی خودرو‌های حمل مرغ زنده از اداره کل دامپزشکی، کد بهداشتی حمل دارند و پس از تخلیه محموله مرغ، قفس‌ها و خودرو جهت بارگیری مجدد، شستشو و ضدعفونی می‌شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید