کد خبر:12296
پ
۱۴۰۲۰۸۲۰۰۰۰۲۴۳_Test_PhotoN

کاهش جان باختگان تصادفات در استان بوشهر

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر از کاهش تصادفات فوتی در محورهای برون شهری استان خبر داد.

به گزارش حقایق نگار به نقل از فارس بوشهر، عبدالکریم اخترشناس مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان بوشهر صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: تصادفات فوتی در محورهای برون شهری و روستایی استان طی نیمه نخست امسال ۳ درصد کاهش داشته و بوشهر از این نظر جزو ۱۰ استان کاهشی در تلفات ناشی از تصادفات کشور قرار گرفته است.

وی از کاهش ۴۶ درصدی تصادفات در محورهای روستایی استان خبر داد و افزود: طی نیمه نخست امسال ۷ فقره تصادف فوتی در راههای روستایی استان ثبت شده که نسبت به دوره مشابه پارسال ۴۶ درصد کاهش یافته و در این شاخص، رتبه ۴ کشور را کسب کرده ایم.

اخترشناس تصریح کرد: کاهش حوادث منجر به فوت در سطح راههای استان از این نظر حائز اهمیت است که در برخی ماههای نیمه اول سال شاهد افزایش چشمگیر سفرها بوده‌ایم، طوری که ترددهای جاده‌ای استان طی این مدت ۹ درصد رشد داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان بوشهر در بخش دیگری از اظهارات خود به عوامل اصلی در وقوع حوادث جاده‌ای استان اشاره و تصریح کرد: با توجه به کارشناسی‌های به عمل آمده، غالب حوادث به وقوع پیوسته به دلیل خطای انسانی بوده است.

دبیر کمیسیون ایمنی راههای استان بوشهر اضافه کرد: در بررسی بازه زمانی مشخص شده که بیشترین تصادفات استان در ساعات شب و عامل اصلی آن سرعت زیاد، خستگی و خواب آلودگی راننده که منجر به عدم توجه کامل به جلو می‌گردد، می‌باشد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر به اقدامات گسترده و مستمر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر برای ارتقا ایمنی راهها اشاره کرد و افزود: به منظور فراهم نمودن امکان اسکان موقت رانندگان و مسافران جهت استراحت، نمازخانه و مجتمع خدماتی رفاهی درطول راهها احداث شده‌اند.

اخترشناس اضافه کرد: از جمله اقدامات تاثیرگذاری که در طول راههای برون شهری به طور مستمر پیگیری می‌شود، اصلاح شیب شیروانی، احداث پارکینگ‌های اضطراری، اجرای جداکننده‌های بتنی و روشنایی طولی و نقطه‌ای است که در کاهش شدت خسارات ناشی از تصادفات و سوانح رانندگی نقش مهمی دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید