کد خبر:12172
پ
۱۴۰۲۰۳۲۲۰۰۰۳۳۶_Test_PhotoN

کالاهای متروکه و قاچاق در گمرکات چطور به فروش می‌رسد؟

مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گفت: در حال حاضر بیش از ۹۷ درصد کالاها از طریق مزایده‌های الکترونیک یا حراج‌های بر‌خط خرده‌فروشی به فروش می‌رسد.

به گزارش حقایق نگار به نقل از فارس بوشهر، سید عبدالمجید اجتهادی مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی عصر امروز در آیین تکریم و معارفه مدیران کل جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان بوشهر با اشاره به تحولی بزرگ در سازمان اموال تملیکی با حضور رئیس جمهور در دور اول سفرها و برای اولین بار اظهار داشت: این حضور، سرآغاز پیشگیری و جلوگیری از تضییع گسترده حقوق مردم و بیت المال بوده است.

وی با اشاره به تعاملاتی که بین قوه مجریه و قوه قضاییه شکل گرفت افزود: اتفاقات خوبی در حوزه تعیین تکلیف اموال صورت گرفت به طوری که حدود ۳۰ برابر ۲۹ سال گذشته در اموال تملیکی در یک سال گذشته کالاها نه تنها از جهت ارزش بلکه از لحاظ ساختار تعیین تکلیف شده‌اند.

اجتهادی گفت: در یکی از استان‌ها تنها ۱۱ دستگاه خودرو وجود داشته که مورد انتقاد همگان قرار گرفت و ما حضوراً آن‌ها را تعیین تکلیف کردیم اما در استان بوشهر با بیش از ۸۰ دستگاه خودرو کمترین مشکلات را وجود داشت که با اقدامات مناسب حل شد.

وی در خصوص دستور رئیس جمهور در خصوص اصلاح ساختار سازمان ظرف سه ماه عنوان کرد: در تمام کشور ادارات اموال تملیکی به اداره کل ارتقاء پیدا کرده‌اند و در حال حاضر ۴۹ اداره کل از سازمان امور استخدامی وجود دارد؛ همچنین در خصوص انبارها، حدود یک و نیم برابر ۳۰ سال گذشته وجود دارد و در بوشهر نیز این انبارها در هفته دولت توسط وزیر امور اقتصاد و دارایی افتتاح شد.

وی در خصوص نحوه چینش و سلامت کالاها اضافه کرد: تا قبل از دولت سیزدهم دو هزار و ۳۰۰ مترمربع قفسه‌بندی در کل کشور وجود داشته که در این دولت بیش از ۷۵ هزار مترمربع به این میزان اضافه شده است.

مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گفت: از آنجایی که اموال تملیکی یک سازمان بین قوه‌ای است احکام حاکم شرع و از طرفی احکام پرونده‌های قاچاق توسط سازمان تعزیرات یا قوه قضاییه صادر می‌شود و اگر تعامل بین این دو قوه نبود این موفقیت‌ها به دست نمی‌آمد.

اجتهادی با اشاره به اینکه استفاده از فناوری‌های الکترونیک از برنامه‌های آینده این سازمان است عنوان کرد: در حال حاضر بیش از ۹۷ درصد کالاها از طریق مزایده‌های الکترونیک یا حراج‌های بر‌خط خرده‌فروشی به فروش می‌رسد؛ هم اکنون بیست و ششمین حراج بر خط خرده‌فروشی در سطح کشور برگزار می‌شود تا در موضع شفافیت و نگه‌داری صحیح کالاها، تسریع به رسیدگی پرونده‌ها و تعیین تکلیف کالاها به نقطه خوبی برسیم.

وی با بیان اینکه تقریباً کالای رسوبی وجود ندارد اظهار کرد: هم اکنون تعداد کالاهای رسوبی موجود در انبارهای اموال تملیکی تعداد اندکی ماشین آلات راهسازی است که با استفاده از ظرفیتی که در قانون بودجه ۱۴۰۲ ایجاد شده و دستور معاون اول رئیس جمهور تا دو ماه آینده تعیین تکلیف می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید