کد خبر:2510
پ
213548
کاشفی خبر داد؛

کارگاه آموزش عبابافی در زیزار دشتی برگزار شد

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دشتی: نخستین دوره آموزش عبا بافی توسط این مرکز، در روستای زیزار از توابع شهرستان دشتی برگزار شده است.

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دشتی: نخستین دوره آموزش عبا بافی توسط این مرکز، در روستای زیزار از توابع شهرستان دشتی برگزار شده است.

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دشتی در گفتگو با خبرنگار خورموج نیوز گفت: نخستین دوره آموزش عبا بافی در سطح شهرستان دشتی جهت خواهران علاقه مند با حضور ۱۵ نفر از کارآموزان این حرفه، توسط مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتی در روستای زیزار برگزار گردیده است.

محمدجواد کاشفی عنوان نمود: مربی این دوره آقای عبدالمجید زارعی ساکن کردوان علیا، دارای سوابق درخشان در این حرفه، و دارای نشان درجه ۲ هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.

http://www.khormouj-news.ir/wp-content/uploads/2017/12/%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B1%DB%B1%DB%B0.jpg

وی با اشاره به اینکه این دوره ۲ ماهه برگزار می شود تصریح کرد: حرفه عبا بافی دارای سابقه تاریخی در شهرستان دشتی و خاصه روستای کردوان علیا می باشد. در حال حاضر تنها کارگاه عبا بافی استان و از معدود کارگاه های عبا بافی کشور، در روستای کردوان علیا واقع است.

کاشفی در رابطه با بازار فروش این صنعت ابراز داشت: با توجه به مرغوبیت پشم و بافت عبای شهرستان دشتی اکثر تولیدات عبا به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می گردد.

وی با بیان اینکه پشم شتر مورد نیاز عبا بافی از شترهای موجود در سطح خود شهرستان دشتی تامین می گردد، اظهار داشت: با توجه به تک رنگ بودن این محصول طرح خاصی در تولید آن به کار نمی رود.

http://www.khormouj-news.ir/wp-content/uploads/2017/12/aba.jpg

وی در پاسخ به این سؤال که جهت ایجاد زمینه اشتغال کارآموزان چه اقداماتی توسط این مرکز صورت گرفته است، گفت: در جهت اشتغال کارآموزان، با تشکیل تعاونی تولید عبا جهت فروش محصولات این عزیزان تلاش های خوبی صورت گرفته و مسئولین امر قول مساعد داده اند.

بیشتر بخوانید
۱۱.۳ میلیون تن کالا از گمرکات استان بوشهر صادر شد

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتی در پایان خاطرنشان کرد: به کارآموزان پس از طی آموزش، و قبولی در آزمون های کتبی و عملی گواهینامه مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای اعطا می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید