کد خبر:2799
پ
حفاری پیر سبز تکذیب شد
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه دشتی و تنگستان؛

چهار وقف جدید در دشتی طی سال جاری/حفاری امام زاده پیرسبز صحت ندارد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دشتی و تنگستان: یکی از اولویت های ما ایجاد وقف جدید با توجه به نیاز امروز جامعه است. عمده برنامه عمرانی توسط خیرین حمایت می شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دشتی و تنگستان: یکی از اولویت های ما ایجاد وقف جدید با توجه به نیاز امروز جامعه است. عمده برنامه عمرانی توسط خیرین حمایت می شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دشتی و تنگستان در گفتگو با خبرنگار خورموج نیوز با بیان اینکه از اولویت های ما ایجاد وقف های جدید با توجه به نیازهای امروز جامعه می باشد٬ وقف های جدید را وقف جهت سلامت، آموزش، کمک به جوانان جهت امر مقدس ازدواج، تحقیق و پژوهش های قرآنی اسلامی برشمرد.

حجت الاسلام سید ابراهیم شفقت پور ماموریت اصلی اداره اوقاف و امور خیریه را در حوزه اماکن مذهبی از جمله بقاع متبرکه و امام زادگان، مساجد، حسینیه ها و اداره موقوفاتی که فاقد متولی هستند، عنوان نمود.

وی اولویت نخست سازمان اوقاف و امور خیریه را تبدیل نمودن بقاع متبرکه به قطب فرهنگی دانست و افزود: با فراهم شدن فضای مناسب و ایجاد مراکز فرهنگی قرآنی در بقاع، این امر فراهم می شود.

وی با بیان اینکه اولویت دیگر سازمان اجرای طرح حفظ قرآن کریم با محوریت بقاع متبرکه می باشد عنوان کرد: یکی از مهم ترین برنامه های سازمان اجرای امینانه نیات واقفین خیراندیش است.

حجت الاسلام شفقت پور مجموع بقاع متبرکه تحت اشراف اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دشتی را ۸۱ بقعه عنوان نمود و تصریح کرد: در بقاع شاخص مثل امامزاده هاشم علیه السلام جبری٬ امامزاده شاه اسماعیل در شهر کاکی، امامزاده بدرمنیر روستای بابمنیر و زین الشهدا در شهر اهرم عملیات عمرانی گسترده ای در حال انجام است. در بقاع دیگر نیز به صورت موردی اقداماتی انجام شده٬ از قبیل ساخت شبستان، زائرسرا و سرویس بهداشتی که با همت هیئت امناء و خیرین صورت گرفته است.

وی در رابطه با نذورات امامزادگان اظهار داشت: با توجه به سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه٬ بعد از شمارش نذورات با حضور اعضای هیئت امناء و نمایندگان اداره اوقاف و امور خیریه به حساب اختصاصی هر بقعه متبرکه واریز شده و با توجه به دستور سرپرست معزز سازمان و نماینده ولی فقیه هزینه می شود. مثلا بخشی از نذورات هزینه فعالیت های عمرانی٬ فرهنگی٬ حقوق خادم و پرداخت قبوض مصرفی آب و برق می شود.

وی با بیان اینکه نوع مساعدت خیرین در ساخت و توسعه امامزادگان تحت عنوان طرح مودت می باشد٬ ابراز امیدواری کرد از آنجایی که وقف یک سنت حسنه و چشمه همیشه جاریست، همگی در حفظ و نگهداری موقوفات ما را یاری نمایند.

وی با اشاره به اینکه عمده برنامه های عمرانی توسط خیرین حمایت می شود و نظارت هم توسط اداره کل و بنیاد عمران و توسعه موقوفات مستقر در اداره کل انجام می گیرد افزود: در سال جاری تاکنون چهار مورد وقف جدید در زمینه قرآنی و ساخت مسجد و حسینیه در شهر کاکی و روستای حیدری بوده٬ و یک مورد هم وقف نخلستان در روستای بحیری جهت روضه خوانی داشتیم.

حجت الاسلام شفقت پور در رابطه با وضعیت کنونی ساختمان اداره اوقاف دشتی گفت: ساختمان اداره استیجاری می باشد. از زمان مدیریت سابق مکاتباتی با اداره مسکن و شهرسازی انجام شده که امیدواریم با موافقت اداره کل مسکن و شهرسازی و اختصاص زمین جهت احداث ساختمان اداره بتوانیم با کمک خیرین و اعتبارات دولتی این موضوع را به سرانجام برسانیم.

خبر حفاری پیرسبز صحت ندارد

http://www.khormouj-news.ir/wp-content/uploads/2018/01/%D8%AD%D9%81%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B1-%D8%B3%D8%A8%D8%B2-%D8%AA%DA%A9%D8%B0%DB%8C%D8%A8-%D8%B4%D8%AF1.jpg

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دشتی و تنگستان ضمن تشکر از برخی ادارات شهرستان که با این اداره همکاری داشته اند، تاکید کرد: خبر منتشر شده مبنی بر حفاری در بقعه متبرکه پیرسبز و تصاویر منتشر شده صحت ندارد. تصاویر مربوط به استان بوشهر نمی باشد. هر چند در سال های گذشته افرادی سودجو چنین اقدامات تخریبی و ناپسند را انجام دادند که لازم می دانم در این زمینه، از پیگیری های نیروی انتظامی، اداره آگاهی و دادگستری های شهرستان دشتی و تنگستان تشکر به عمل آورم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید