کد خبر:12188
پ
۱۴۰۰۰۳۲۰۰۰۰۰۱۹_Test_PhotoN

پویش خرید امن برای جلوگیری از کلاهبرداری‌ اینترنتی در بوشهر

رئیس پلیس فتا استان بوشهر گفت: پویش سراسری خرید امن با هدف جلوگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی از ۲۶ شهریور آغاز شده و تا یکم مهر ادامه دارد.

به گزارش حقایق نگار به نقل از فارس بوشهر، سرهنگ مهدی قاسمی رئیس پلیس فتا استان بوشهر ظهر امروز در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: پویش سراسری خرید امن با هدف جلوگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی و آگاه‌سازی شهروندان با این نوع کلاهبرداری‌ها و همچنین نحوه خرید‌های امن برخط از ۲۶ شهریور آغاز شده و یکم مهر ادامه دارد.

وی افزود: در حین برگزاری این پویش سعی خواهیم کرد با هم افزایی و همکاری دستگاه‌های مرتبط و به‌ویژه رسانه‌های استانی به شیوه‌ها و قالب‌های نوین، اقدامات چندوجهی نظیر تولید محتوا‌های آموزشی پیشگیرانه و انتشار آن‌ها در بستر‌هایی که محل حضور کاربران بوده و احتمال آسیب‌پذیری نیز در همین زمینه بیشتر است و همچنین برگزاری کارگاه آموزشی و نمایشگاه ثابت و سیار مردم را در افزایش دانش لازم برای انجام یک فعالیت اقتصادی یا یک خرید امن اینترنتی، همراهی کنیم.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر عنوان کرد: ارتقاء آگاهی‌های اجتماعی در خصوص شیوه صحیح خرید امن در فضای مجازی و افزایش سطح دانش و مهارت استفاده مناسب و مؤثر از این فضا، افزایش مطالبه اجتماعی و رسانه‌ای برای پیاده‌سازی ساز و کار‌های پیشگیری از وقوع جرم در سکو‌های فعال، تشویق کاربران به استفاده از سکو‌ها و خدمات پرداخت خرید امن و ضمانت خرید و همچنین داشتن سواد سایبری لازم در هنگام خرید‌های اینترنتی در بین کاربران شبکه‌های اجتماعی از اهداف اصلی این پویش است.

وی نقش رسانه‌های کشوری و استانی را در امر اطلاع‌رسانی پویش خرید امن مهم برشمرد و گفت: با توجه به گستردگی فضای مجازی، رسانه‌ها در این پویش نقش مهمی در آگاه‌سازی کاربران فضای مجازی برای خرید امن خواهند داشت.

سرهنگ قاسمی اظهار کرد: با اجرای این طرح در فضای مجازی جلوگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی در خرید‌های برخط، افزایش سواد سایبری کاربران، استفاده مناسب و موثر از فضای مجازی در خانواده‌ها و همچنین ایجاد جریان گفتمان سواد فضای مجازی مبتنی بر آموزش‌های پیشگیری از جرائم سایبری در سطح کشور و استان را در نظر داریم.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر به شهروندان و کاربران فضای مجازی توصیه کرد: بر روی پیوند‌های با منابع ناشناس و تبلیغ شده در شبکه‌های اجتماعی کلیک نکرده و تا زمان دریافت کالا یا خدمات در خرید‌های اینترنتی از پرداخت هرگونه وجهی همانند بیعانه خودداری کنند و در این روز‌ها نیز هنگام خرید اینترنتی لوازم‌التحریر مواظب باشند تا فریب کلاهبرداران اینترنتی را نخورند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید