کد خبر:11451
پ
۱۴۰۱۰۶۰۸۰۰۰۹۱۹_Test_PhotoN

پردیس علم و فناوری هسته‌ای در بوشهر اجرا می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر از راه‌اندازی و تأسیس پردیس علم و فناوری هسته‌ای مشترک پارک علم و فناوری خلیج فارس در بوشهر و سازمان انرژی اتمی خبر داد.

به گزارش حقایق نگار به نقل از فارس بوشهر، اکبر پورات ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: صنعت عظیم هسته‌ای برای تحقق آرمان‌ها و پیشبرد برنامه‌ها، به ظرفیت‌سازی در حوزه‌های فناورانه و نوآورانه و استفاده از محصولات و خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان و بومی‌سازی قطعات و تجهیزات نیازمند جدی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر افزود: براساس قانون جهش تولید، حمایت از شکل‌گیری شرکت‌های فناور، کمک به تجاری‌سازی و توسعه بازار و زیست‌بوم فناوری در جوار صنایع مادر مورد تأکید است و در اولویت برنامه‌های کاری سازمان انرژی اتمی قرار دارد.

پورات از راه‌اندازی و تأسیس پردیس علم و فناوری هسته‌ای در بوشهر خبر داد و تصریح کرد: با پیگیری‌های استاندار بوشهر و موافقت رئیس سازمان انرژی اتمی، پردیس علم و فناوری هسته‌ای با مشارکت پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر و سازمان انرژی اتمی راه‌اندازی می‌شود.

وی ادامه داد: استان بوشهر با دارا بودن بیش از ۱۵۰ شرکت فناور و دانش‌بنیان در کمک به رفع نیازهای فناورانه صنایع، آمادگی کامل برای همکاری با سازمان انرژی اتمی برای ایجاد پردیس علم و فناوری هسته‌ای دارد.

این مقام مسئول تصریح کرد: پردیس علم و فناوری هسته‌ای در ترویج، تشکیل و شتاب‌دهنده استارتاپ‌ها و کسب و کارهای فناورانه هسته‌ای و حوزه‌های مرتبط و انجام حمایت‌های مالی مستقیم و غیرمستقیم و ارائه خدمات فنی و تخصصی و تجاری سازی به شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان نقش مهمی دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به  استقرار و فعالیت واحد اول نیروگاه اتمی بوشهر، خاطرنشان کرد: واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر در دست اجرا است و با توجه به ضرورت آینده‌نگری برای رفع نیازهای این مجموعه عظیم صنعتی در استان بوشهر و ظرفیت‌های مراکز علمی، دانشگاهی و فناوری استان با محوریت پارک علم و فناوری خلیج فارس پردیس علم و فناوری هسته‌ای برای همکاری لازم به منظور تحقق این مهم صورت می‌گیرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید