کد خبر:10314
پ
۱۳۹۷۰۱۲۵۱۲۱۲۲۴۷۰۵۱۳۸۴۹۰۰۴

هشدار نارنجی هواشناسی برای احتمال وقوع سیل در استان بوشهر صادر شد

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به صدور هشدار هواشناسی در سطح نارنجی گفت: با توجه به حجم بارندگی در استان‌های همجوار، سیلابی شدن رودخانه‌ها، مسیل‌ها و آبراهه‌های فصلی منتهی به استان دور از انتظار نیست.

به گزارش حقایق نگار به نقل از تسنیم بوشهر: فرج‌الله شکوهی‌پور ، با اشاره به صدور هشدار هواشناسی در سطح نارنجی برای اقدام ضروری اظهار داشت: فعالیت سامانه موسمی، افزایش ناپایدار جوی، وقوع رگبار پراکنده باران، رعد و برق، وزش تند باد لحظه‌ای از هشدارهای این وضعیت است.

وی با اشاره به وقوع بارش باران در روزهای آینده افزود: بررسی و تحلیل آخرین الگوها و نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد در ساعاتی از وقت روزهای ۵ تا ۹ مردادماه با فعالیت سامانه ناپایدار فصلی، شاخص‌های ناپایدار همرفتی در سطح استان بوشهر به‌ویژه نیمه جنوبی، نوار شرقی، ارتفاعات و مناطق بالادستی استان افزایش می‌یابد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر افزود: بر این اساس در این مدت ضمن افزایش و رشد ابرهای همرفتی، وقوع رگبار پراکنده باران، رعد و برق، وزش تند باد لحظه‌ای و در مناطق مستعد همراه با ریزش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

شکوهی‌پور اضافه کرد: در این مدت با توجه به حجم بارندگی در استان‌های همجوار، سیلابی شدن رودخانه‌ها، مسیل‌ها و آبراهه‌های فصلی منتهی به استان بوشهر دور از انتظار نیست.

وی نوع مخاطره را رگبار پراکنده باران، رعد و برق، وزش تندبادهای لحظه‌ای، وقوع صاعقه، در مناطق مستعد همراه با ریزش تگرگ، گاهی وزش باد شدید دانست و بیان کرد: منطقه اثر به ویژه در نیمه جنوبی، نوار شرقی و ارتفاعات استان بوشهر، در برخی از ساعات بر روی دریا است.

وی بر اتخاذ راهکار برای عبور سیلاب‌های احتمالی و پرهیز از استقرار در محدوده رودخانه‌ها و مسیل‌ها تأکید کرد و افزود: از تردد دریایی در خلیج‌فارس و سفرهای غیرضروری جاده‌ای پرهیز شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید