کد خبر:9882
پ
IMG-20190628-WA0046
در گفتگو با حقایق نگار مطرح شد؛

نیمی از جمعیت بالای ۳۰ سال دشتی در طرح ملی کنترل فشارخون غربالگری شدند

دکتر بحرانی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی: بیش از ۵۰ درصد از جمعیت بالای ۳۰ سال شهرستان دشتی در طرح بسیج ملی کنترل فشارخون شرکت کرده اند.

دکتر بحرانی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی: بیش از ۵۰ درصد از جمعیت بالای ۳۰ سال شهرستان دشتی در طرح بسیج ملی کنترل فشارخون شرکت کرده اند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در گفتگو با خبرنگار حقایق نگار از غربالگری بیش از ۵۰ درصد از جمعیت بالای ۳۰ سال شهرستان دشتی در طرح ملی کنترل فشارخون خبر داد و بیان داشت: جمعیت بالای ۳۰ سال سن در شهرستان دشتی حدود چهل و یک هزار و ۱۵۶ نفر است که از این تعداد تا قبل از ظهر روز پنجم تیرماه حدود بیست و یک هزار و ۶۸۴ نفر در طرح ملی کنترل فشار خون شرکت کرده اند.

 

دکتر اصغر بحرانی با اشاره به اینکه طرح بسیج ملی کنترل فشارخون از روز ۲۷ خردادماه آغاز شده و تا ۱۵ تیرماه ادامه خواهد داشت، افزود: غربالگری از اهالی مناطق مختلف شهرستان در قالب ۵۵ مرکز ایستگاهی ثابت و سیار تاکنون صورت گرفته است که از این تعداد ۵ پایگاه آن سیار، و ۵۰ پایگاه آن نیز به صورت ثابت فعالیت دارند.

 

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه بیش ترین علت مرگ و میر و بروز سکته های قلبی و مغزی به علت فشارخون بالا است٬ بنابراین از همگی شهروندان خواهشمندیم تا تاریخ روز ۱۵ تیرماه جهت شرکت در این طرح هر چه سریعتر اقدام نمایند.

 

دکتر بحرانی شهروندان را به تحرک بدنی و استفاده از سبزیجات و میوه و غذاهای کم چرب توصیه کرده و اظهار داشت: هموطنان عزیز از مصرف دخانیات به ویژه قلیان، سیگار و نمک و قند که عوامل اصلی فشارخون بالا است پرهیز کنند.

بیشتر بخوانید
معدوم شدن ۱۷ هزار قطعه مرغ بر اثر بیماری نیوکاسل در بوشهر/ عرضه مرغ زنده در استان بوشهر ممنوع است

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی با بیان اینکه در طرح بسیج ملی کنترل فشارخون افراد دارای سن ۳۰ سال به بالا جمعیت هدف ما بوده است که اکثرا میانسالان استقبال کرده اند، اضافه کرد: به نظر می رسد در سطح شهرها استقبال از این طرح بیشتر شده ولی تاکید این است که ۱۰۰ درصد جمعیت روستایی بالای ۳۰ سال سن غربالگری شوند.

کلیدواژه : بحرانیفشار خون
پایگاه خبری  حقایق نگار
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید