کد خبر:10532
پ
۱۴۰۱۰۴۱۸۰۰۰۱۰۶_Test_PhotoN

نرخ بیکاری در بوشهر به ۷٫۴ درصد رسید

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: در فصل بهار امسال نرخ بیکاری در استان بوشهر به ۷٫۴ درصد رسیده است.

به گزارش حقایق نگار به نقل از فارس بوشهر، مصدق کشاورزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در سال جاری هدف گذاری ایجاد اشتغال برای ۳۰ هزار نفر انجام شده است که با راهبری استاندار بوشهر و ظرفیت‌های خوب ایجاد شده و تسهیلات تخصیصی به استان که منابعی بالغ بر پنج هزار میلیارد ریال است، شاهد تحقق اهداف منظور شده خواهیم بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر افزود: بر اساس داده‌های آماری از سوی مرکز آمار ایران استان بوشهر دومین استان کشور دارای بیشترین نرخ اشتغال شد و نرخ رشد اشتغال استان از ۳۳.۹ درصد به ۳۵.۹ درصد افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: نرخ بیکاری به بهار استان بوشهر ۷.۴ درصد اعلام شده است، و سهم اشتغال در بخش‌های اقتصادی جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر در حوزه خدمات ۶۲.۹ درصد از شاغلین استان به خود اختصاص داده است که رتبه دوم کشوری داریم و در بخش صنعت ۲۵.۴ درصد و در بخش کشاورزی ۱۱.۷ درصد اشتغال به خود تخصیص داده است.

کشاورزی بیان کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی اشتغال کشور تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف به ثبت اشتغال ایجاد شده در سامانه رصد اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی خواهند بود و داده‌های ثبتی به گونه‌ای است که مستمر مورد نظارت، ارزیابی و پایش قرار می‌گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: در دولت سیزدهم در حوزه معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر اقدام بسیار خوب و متفاوتی رقم خورد که تعهد هر دستگاه بر اساس به صورت ریز فعالیت در هر طرح و برنامه مشخص و قابل رصد است.

وی در پایان از تمامی کارآفرینان و افراد دارای طرح خواست به دستگاه‌های اجرایی مرتبط صادر کننده مجوز مراجعه و از تسهیلات و حمایت‌های منظور شده در قوانین بودجه بهره مند شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید