کد خبر:9481
پ
۱۳۹۷۰۶۰۳۱۱۲۱۲۷۵۵۰۱۵۱۴۳۰۲۴
یادداشت؛

ناگفته های راه اصلاحات

شمس الدین خامسی: آقای قاسم هزیمتیان چند روز قبل پیامی به تقدیر از عملکرد فرماندار و نماینده ی وقت در فضای مجازی ارائه کردند که برای بنده جالب بود و قابل تقدیر و قطعا برای برخی از اصلاح طلبان جای شگفتی داشت!. ایشان علیرغم جبهه ی مخالف سیاسی با نماینده ی وقت، آقای دکتر شهریاری؛ […]

شمس الدین خامسی: آقای قاسم هزیمتیان چند روز قبل پیامی به تقدیر از عملکرد فرماندار و نماینده ی وقت در فضای مجازی ارائه کردند که برای بنده جالب بود و قابل تقدیر و قطعا برای برخی از اصلاح طلبان جای شگفتی داشت!.

ایشان علیرغم جبهه ی مخالف سیاسی با نماینده ی وقت، آقای دکتر شهریاری؛ از عملکرد ایشان و نیز فرماندار وقت اعلام رضایت و تقدیر نمودند.

صد البته با شناختی که از این فعال سیاسی – اجتماعی شهرستان دارم، انتظاری غیر از این هم نمی شد داشت. اما در این هیاهوی تقابل تخریبی دو جناح سیاسی کشور و حق و باطل شمردن یکدیگر، نگاه اعتدالگرایانه ی این فعال سیاسی در جایگاه رئیس شورای سیاستگذاری شهرستان، جای تعمق دارد و قدری تفکر برای بقیه علاقمندان به بازی سیاست.

سرنوشت عمومی جامعه بیش از دو دهه است که دستخوش این بازی نامیمون شده است و لذا، آیا نگاه آقای هزیمتیان به موضوع و ارجحیت سرنوشت عمومی جامعه بر تعلقات جناحی منحصر به هویت شخصی ایشان است یا بنیاد تفکر اصلاح طلبی این بوده و عملی نشده؟!…

قطعا حکم ریاست شورای سیاستگذاری شهرستان ایشان با علم و آگاهی و شناخت از ایشان صورت گرفته شده و این، نشانه ی ارزشمندی از خمیرمایه ی اصلاحات است و اینکه در جبهه ی اصلاح طلبان باشی، ولی در مسیر آرمانهای توسعه ی پایدار در سایه ی مدیران موثر از هر جناحی، تعصبات را کنار بگذاری و صادقانه همراهی کنی تا ظرفیت های موجود نسوزند و فرصتهای توسعه از کف نرود، جای امیدواری ست.
خب، این نگاه ارزشمند است و سازنده!.

 

اما در ضلع مقابل این نگاه، مثلا آنانی که در دوسه سال اخیر چشم بر ظرفیتهای علمی و اداری و وزارتخانه ای نماینده ی وقت این شهرستان بستند و از هر تحقیر و توهینی دریغ نورزیدند، در کجای زمین اصلاح طلبان بازی میکنند؟!

بیشتر بخوانید
نشست خبری شورای اسلامی شهر خورموج برگزار شد

اگر اصلاح طلب کسی ست که با حفظ آرمانهای اصلاح طلبی، همه ی ظرفیتهای موجود را برسمیت می شناسد و در مسیر توسعه ی پایدار شهرستان از آنها مدد می جوید و نیز از هیچ کوشش و همراهی یی دریغ نمی ورزد، پس آن دسته ی دوم چه می گویند؟

اگر بنیاد فکری اصلاح طلبان این است، پس آنها تحت حمایت کدام اندیشه ی جبهه ی اصلاحات پنجه بر رخسار صاحب نظران و توانمندان عرصه های اداری و اجتماعی می کشند؟!

اگر در دنیای مدعیان دموکراسی، حرف حساب این است، پس آنها چه می گویند و اساسا به دلگرمی از کدام سنگر جبهه ی اصلاح طلبان سینه چاک می کنند؟!
✅ آیا زمان آن نرسیده است که صاحبان نظر این جبهه نگاهی درونسازمانی داشته باشند و قدری در آموزه هایشان به نیروهای این جبهه تجدید نظر کنند؟ … قطعا خلا هایی در آموزه ها بوده که اعضای این جبهه در دو دهه ی اخیر، منافع جبهه را بر منافع جامعه ارجحیت دادند و موجبات کدورت و نتیجتا فرصت سوزی ها را در مسیر توسعه ی پایدار فراهم نمودند.

بی شک، نماینده ی وقت یک ظرفیت علمی – مهندسی با سه دهه تجارب وزارتخانه ای ست و اگر ما قادر به هضم ایشان و بهره مندی از توان ایشان نیستیم، مشکل ماست!. و همینطور فرماندار وقت از یک ظرفیت توانمندی خاص اداری و نیز استقلال فکری ویژه ای برخوردار است و اگر مردم ما ایشان را در تقاضاهای کوچک خلاصه میکنند و زمان را از دست می دهند، باز تقصیر ماست.

 

منطقی تر این است که لااقل علمداران فکری جامعه، دامنه ی نگاهشان را فراتر از تعلقاتشان بگسترانند.
بگذار مشکل ما، لایه های عمومی جامعه باشد.

پایگاه خبری  حقایق نگار
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید