کد خبر:11509
پ
۱۴۰۱۰۸۲۶۰۰۰۴۷۵_Test_PhotoN

مانور فرود اضطراری هواپیما بر روی دریا در خلیج‌فارس برگزار شد

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: مانور جست و جو و نجات دریایی در مقیاس بزرگ با سناریو فرود اضطراری هواپیما بر روی دریا با موفقیت در بندر بوشهر برگزار شد.

به گزارش حقایق نگار به نقل از فارس بوشهر، محمد شکیبی نسب مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری مانور جست و جو و نجات دریایی اظهار داشت: مانور یاد شده در چهار بخش جست و جو و نجات دریایی و هوایی، تخلیه اضطراری، مقابله با آلودگی دریایی و ارائه خدمات پزشکی برگزار شد.

وی بیان کرد: بر اساس سناریو مانور هواپیمایی مسافربری از شیراز به مقصد قطر تصمیم به فرود اضطراری در فرودگاه بوشهر کرده بود که به دلیل شدت اشکال در سیستم پروازی به صورت اضطراری روی دریا می‌نشیند.

شکیبی نسب ادامه داد: با اعلام شرایط به مرکز فرعی جست و جو و نجات دریایی ۱۰۰ نفر از مسافران هواپیما بر اثر آسیب دیدگی هواپیما روی آب شناور می‌شوند که از این شمار تنها ۵۰ نفر ملبس به جلیقه نجات بودند.

وی ادامه داد: با ادامه سناریوهای از پیش تعریف شده به کمک شناورهای حاضر در مانور عملیات نجات مسافران با موفقیت انجام شد.

شکیبی نسب ادامه داد: با توجه به میزان سوخت موجود در هواپیما و احتمال حریق، تیم‌های واکنش سریع و اطفا حریق فوری به محل وقوع حادثه اعزام و با کمک پهباد محل دقیق وقوع حادثه به تیم‌های واکنش سریع اطلاع رسانی شد.

وی یادآور شد: در بخش مقابله با آلودگی نیز با توجه به نشست چهار هزار لیتر سوخت هواپیما به دریا، تیم‌های مقابله با آلودگی دریایی عملیات پاک سازی را با موفقیت به سرانجام رساندند.

شکیبی نسب ادامه داد: در برگزاری مانور جست و جو و نجات دریایی مقیاس بزرگ در بندر بوشهر علاوه بر اداره کل بنادر و دریانوردی دستگاه‌هایی همچون اورژانس، اداره کل فرودگاه‌ها، هلال احمر، دریابانی و هواشناسی استان بوشهر مشارکت داشتند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید