کد خبر:11448
پ
۱۳۹۸۰۵۲۴۰۰۰۰۲۰_Test_PhotoN

ظرفیت آب‌شیرین‌کن‌های بوشهر ۲ برابر می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از افزایش ۲ برابری ظرفیت تولید آب از پروژه‌های آب‌شیرین‌کن‌ استان بوشهر تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش حقایق نگار به نقل از فارس بوشهر، ابوالحسن عالی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر صبح امروز در نشست بررسی طرح‌های آب‌شیرین‌کن بوشهر با اشاره به تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های مهم حوزه آب استان بوشهر در سال جاری اظهار داشت: با تکمیل این پروژه‌ها ظرفیت تولید آب از طریق شیرین‌سازی آب دریا افزایش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به افزایش ۲ برابری ظرفیت تولید آب از پروژه‌های آب‌شیرین‌کن‌های استان بوشهر تا پایان سال جاری افزود: در شهرها و روستاهای استان طرح‌های آب‌شیرین‌کن به ظرفیت ۱۵۰ هزار مترمکعب در دست اجرا است.

وی با اشاره به گذر بدون بحران و تنش از فصل گرما امسال تصریح کرد: تلاش شبانه‌روزی کارکنان شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر سبب شد در فصل گرما و تابستان تمام مطالبات پاسخ داده شود که قابل تقدیر و سپاس است.

عالی با اشاره به اینکه اکنون به ظرفیت بیش از ۱۲۰ هزار مترمکعب پروژه آب‌شیرین‌کن در نوار ساحلی بوشهر در حال اجرا است، اعلام داشت: علاوه بر آب‌شیرین‌کن ۷۰ هزار مترمکعب نیروگاه اتمی ۲ پروژه در نوار ساحلی به ظرفیت ۵۲ هزار مترمکعب در حال اجرا است.

این مقام مسئول روند اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار و ۱۷ هزار مترمکعب نوار ساحلی بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: بخشی از آب‌شیرین‌کن ۱۷ هزار مترمکعب در خط ساحلی بوشهر وارد مدار تولید شده و فاز بعدی تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر طرح آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعب بوشهر با همکاری و مشارکت گروه سرمایه‌گذاری مپنا را مورد اشاره قرار داد و گفت: در آینده نزدیک مرحله نخست طرح آب‌شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعب بوشهر به بهره‌برداری خواهد رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید