کد خبر:11591
پ
۱۴۰۰۰۶۱۸۰۰۰۳۰۳_Test_PhotoN

صدور حکم ۸ متهم به جرم عدم بازگرداندن ۴۱ میلیون یورو ارز صادراتی

بازرس کل استان بوشهر گفت: احکام قطعی هشت متهم پرونده تخلف در تعهدات ارزی صادرکنندگان در استان بوشهر صادر شد.

 به گزارش حقایق نگار به نقل از فارس بوشهر: اسحاق شهبازی بازرس کل استان بوشهر  با بیان اینکه برخورد قاطع با تخلفات اقتصادی در اولویت برنامه‌ها قرار دارد اظهار کرد: در راستای تحقق شعار مهار تورم و رشد تولید اداره کل بازرسی استان بوشهر توجه ویژه‌ای به درخواست‌ها و شکایت‌های مرتبط با تولید دارد.

وی طرح حمایت از سرمایه‌گذاری و تولید را یکی از اولویت‌های مهم این سازمان دانست و بیان کرد: در این راستا در رسیدگی به شکایات و رفع مشکلات اقتصادی و سرمایه‌گذاری در اداره کل بازرسی استان بوشهر خارج از نوبت رسیدگی می‌شود.

بازرس کل استان بوشهر با اشاره به صدور احکام متهمان تخلفات تعهدات ارزی خاطر نشان کرد: با توجه به کشف عدم تعهدات ارزی ناشی از عدم برگشت ارز حاصل از صادرات توسط برخی اشخاص در سال ۱۴۰۱ پرونده متهمان این حوزه پیگیری و منجر به صدور رای قطعی گردید.

وی ادامه داد: در این راستا تعداد هشت متهم که به اتهام عدم ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان تحت تعقیب قرار داشتند با برگزاری جلسات متعدد و همکاری تعزیرات حکومتی در نهایت به برگشت بیش از ۴۱ میلیون یورو به سیستم اقتصادی کشور و تعلیق کارت بازرگانی به مدت یکسال محکوم شدند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید