کد خبر:12005
پ
۱۴۰۲۰۱۳۰۰۰۰۵۱۸_Test_PhotoN

شناسایی ۱۳ هزار انشعاب آب غیر مجاز در بوشهر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: تاکنون ۱۳ هزار و ۸۳۲ انشعاب غیر مجاز آب در استان بوشهر شناسایی شده است.

به گزارش حقایق نگار به نقل از فارس بوشهر، ابوالحسن عالی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر عصر امروز در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه تاکنون ۱۳ هزار و ۸۳۲ انشعاب غیرمجاز آب در استان بوشهر شناسایی شده است، اظهار داشت: به‌منظور مدیریت بهینه مصرف آب در استان از مجموع انشعاب‌های شناسایی شده حدود ۴ هزار از آنها در سال گذشته و یک هزار انشعاب نیز در چهار ماه ابتدای سال جاری قطع شده است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون مالکان ۶۷۱ انشعاب غیر مجاز آب استان با طی فرایندهای موردنیاز نسبت به قانونی کردن انشعاب آب خود اقدام کردند.

این مقام مسؤول ادامه داد: انشعابات آب غیر مجاز یکی از معضل‌های بزرگ در تامین آب پایدار مشترکان است چراکه با وجود چنین انشعاب‌هایی بخش قابل توجهی از آب تامین شده در خارج از شبکه و به صورت غیرقانونی به مصرف می‌رسد.

وی اعلام کرد: شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در راستای مدیریت بهینه توزیع آب تمام تلاش خود را بکار گرفته تا با اخذ مجوزهای قانونی برای آن‌دسته از انشعاباتی که امکان مجاز شدن آن وجود دارد، اقدام لازم به‌عمل آورد و فرآیند قطع بقیه انشعابات غیرمجاز نیز کماکان ادامه خواهد داشت.

عالی اضافه کرد: آب شرب عمده مناطق استان از منابع خارج استان و آب شیرین‌کن‌ها با هزینه بسیار بالا تامین می‌شود که با چنین شرایطی نباید شاهد مصرف غیر بهینه آن باشیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید