کد خبر:11996
پ
۱۴۰۲۰۵۰۷۰۰۰۵۰۶_Test_PhotoN

شرایط سفر اربعین امسال چگونه است؟

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: شرط لازم جهت شروع عملیات سفر و دریافت خدمات برای زائران آئین اربعین امسال ثبت نام آنها در سامانه سماح است.

به گزارش حقایق نگار به نقل از فارس بوشهر، اکبر پورات معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شرط لازم جهت شروع عملیات سفر و دریافت خدمات برای زائران آئین اربعین امسال ثبت نام آنها در سامانه سماح است، اظهار داشت: بیمه زائران و تهیه گذرنامه زیارتی پس از ثبت نام در سامانه سماح انجام می‌شود که طبق اعلام ستاد مرکزی اربعین کشور، هزینه بیمه برای هر زائر در سفر اربعین امسال  ۳۵ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه خدمات‌دهی به زائران آئین اربعین امسال بین ۴۰ تا ۷۰ درصد افزایش یافته است، افزود: در راستای تامین ارز زیارتی، بانک مرکزی میزان و شیوه ارائه ارز به زائران را اعلام خواهد کرد اما شرط دریافت آن ثبت نام آنها در سامانه سماح خواهد بود.

این مقام مسؤول با بیان اینکه امسال برای افزایش خدمات‌دهی بهتر، موکب داران می‌توانند از ۲۰ محرم برای استقرار اقدام نمایند، ادامه داد: امسال توسط ستاد مرکزی اربعین شعار این آئین جهانی «حیاتنا الحسین» نام‌گذاری شده که این شعار براساس روح نهضت رهایی بخش عاشورا و مکتب حسینی تجلی صحنه مهروزی و مبارزه با ظلم و ستم است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید