کد خبر:10526
پ
۱۴۰۱۰۵۲۳۰۰۰۹۹۰_Test_PhotoN

سینما به شهرها و روستاهای بوشهر می‌آید/آخرین وضعیت ۳ مجتمع فرهنگی دشتستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: مناطقی که سینما ندارند به زودی سینماهای سیار در آن‌ها حضور خواهد یافت.

به گزارش حقایق نگار به نقل از فارس بوشهر، عبدالرحیم افروغ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر عصر امروز در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران اظهار داشت: فرهنگ یعنی بینش‌ها و زاویه‌ی نگاه ما به عالم است و هیچ ملتی بدون نگرش نمی‌تواند به سر منزل مقصود برسد.

افروغ ادامه داد: ملت ایران یک ملت تمدن ساز است و بهترین نرم افزاری که میتوانست برای خود طراحی کند اسلام بود که حضرت امام خمینی (ره) نسخه بروزرسانی آن را به جامعه ارائه داد و هر قانونی با فرهنگ و قانون اسلامی مغایر باشد کُن لَم یَکُن است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در ارتباط با عدم تکمیل مجتمع‌های فرهنگی در شهرستان دشتستان، گفت: در سال ۸۸ احداث ۳ مجتمع فرهنگی، هنری در بخش‌های شبانکاره، سعدآباد و آبپخش توسط دولت دهم آغاز شد.

وی تصریح کرد: به دلیل‌عدم تخصیص اعتبار این ۳ پروژه تعطیل شد، اما به تازگی با حضور مسئولان محلی از وضعیت این ۳ مجتمع بازدید به عمل آورده‌ایم و نظر ما این است که همزمان نمیتوان این مجمتع‌ها را فعال کرد.

افروغ عنوان کرد: در شورای برنامه ریزی نیز این پروژه‌ها را مطرح کرده‌ایم که کماکان نتیجه‌ای نگرفته‌ایم و تصمیم داریم که در برنامه سفر دوم هیات دولت به استان این پروژه ها را قرار بدهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر بیان داشت: به زودی قرارگاه محرومیت‌زدایی فرهنگ و هنر در استان فعال خواهد شد و نیازهای مناطق محروم را بررسی خواهیم کرد، و امیدواریم بتوانیم با ظرفیت این قرارگاه ۳ مجتمع فرهنگی و هنری نیمه کاره دشتستان را تکمیل کنیم.

افروغ تصریح کرد: سعی و تلاش ما بر این است از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای خرید آثار فاخر هنرمندان بوشهری بهره ببریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار فارس در رابطه با رسانه‌های راکد استان، گفت: پایش فعالیت سایت‌ها و رسانه‌ها توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد استان در دستور کار قرار گرفته است و رسانه‌هایی که چندین سال فعالیتی نداشته‌اند در ابتدا با آن‌ها وارد گفتگو می‌شویم و اگر مجددا فعالیتی نداشتند، بر اساس چارچوب قوانین لغو مجوز خواهند شد.

وی با اشاره به تعمیر تجهیزات سرمایشی سینما شهید آوینی، افزود: مناطقی که سینما ندارند به زودی سینماهای سیار در این شهرها و روستاها خواهد آمد و این سینماها در مدارس و دانشگاه‌های استان نیز با شروع سال تحصیلی به آغاز فعالیت خواهند کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به آمادگی برای پرداخت وام خوداشتغالی حوزه فرهنگ و هنر گفت: قشر فرهنگ و هنر علمدار و پیشرو جامعه اند.

افروغ افزود: کسی سر سوزنی به ارزش‌ها و مردم بوشهر توهین کند ما در برابر آن‌ها برخورد میکنیم.

وی افزود: عملیات ساختمانی مجتمع فرهنگی و هنری عسلویه در مراحل پایانی است که امیدواریم در سال ۱۴۰۱ به بهره برداری برسد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر خاطر نشان کرد: از خبرنگاران بوشهری انتظار می رود امید آفرینی کنند و نسبت به پیچیدگی های ذهنی که توسط رسانه های بیگانه شکل می گیرد، تبیین کنند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید