کد خبر:11987
پ
۱۴۰۲۰۵۰۳۰۰۰۲۱۵_Test_PhotoN

سرنوشت هتل ۵ ستاره بوشهر به جای ساخت به پرونده قضایی ختم شد

قرار داد ساخت هتل ۵ ستاره درحالی به اتمام رسیده که شاهد پیشرفت فیزیکی کمتر از ۲۰ درصدی آن هستیم و ۵ سال است که طرح در ورودی شهر بوشهر رها شده؛ در جدیدترین اخبار، هتل باید در دادگاه تعیین تکلیف شود.

به گزارش حقایق نگار به نقل از فارس بوشهر، سال ۱۳۹۷ بود که زمینی در بزرگراه امام علی(ع) برای ساخت تنها هتل ۵ ستاره بوشهر تخصیص داده شد. براساس قرار داد روند ساخت این ابَرپروژه باید ظرف ۵ سال به اتمام می‌رسید اما حالا با گذشت چند ماه از موعد قرارداد نیز این طرح پیشرفت کمتر از ۲۰ درصدی داشته است.

هتل سیر قضایی گرفت

حالا در جدیدترین خبر درباره این هتل، سید محمود دستغیبی مدیرکل راه‌وشهرسازی استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: با توجه به عدم انجام تعهدات در موعد مقرر اظهارنامه فسخ قرار داد به سرمایه‌گذار ابلاغ و پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادگاه ارجاع داده شده است.

وی عنوان کرد: این پروژه پس از ۵ سال پروانه ساخت نیز نداشت که باید شهرداری به این موضوع ورود می‌کرد.


هتل ۵ ستاره لیان بوشهر

رها کردن پروژه از سوی شرکت سرمایه گذار

البته شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه استان بوشهر، سرمایه‌گذار هتل ۵ ستاره لیان از برخی کارشکنی‌ها گله داشت و نوسانات بازار ارزی و عدم همراهی مسؤولان را از عوامل نرسیدن این پروژه اعلام کرد؛ سرمایه‌گذار خارجی نیز پس از مدتی پس از بررسی وضع موجود این پروژه را رها می‌کند.

اضافه کردن بخش تجاری نیز از دیگر خواسته‌های شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه استان بوشهر بود تا با توجیه اقتصادی پیدا کردن سرمایه‌گذاری جذب کنند.

موافقت‌نامه اصولی شرکت تمدید نمی‌شود

اسماعیل سجادی‌منش مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: با توجه به عدم انجام تعهدات توسط سرمایه‌گذار، موافقت‌نامه اصولی شرکت تمدید نشد و در حال حاضر نیز تمدید نخواهد شد.

وضعیت فعلی هتل ۵ ستاره لیان بوشهر

وی عنوان کرد: پس از گذشت ۵ سال فرصت‌های بسیاری برای جذب سرمایه‌گذار و تکمیل این پروژه از دست رفته است و امیدواریم پس از بازپس‌گیری زمین با وجود سرمایه‌گذاران متعدد پای‌کار، هتل ۵ ستاره لیان هرچه سریع‌تر به اتمام برسد.

لزوم تشدید نظارت بر پروژه‌ها 

سیلی از پروژه‌های نیمه‌تمام سوغاتی است که از دولت گذشته به ارث رسیده، پروژه‌هایی که به‌دلیل عدم نظارت دقیق و پیگیری‌ها از طرف مسؤولین مرتبط به این وضع در آمده‌اند.

برای توسعه و پیشرفت استان بوشهر فرصت‌سوزی‌ها کافی است. در صورت افتتاح این پروژه در سال جاری بخشی از کمبود اسکان مسافران نوروزی و … بر طرف می‌شد و در کنار اشتغال‌آفرینی که داشت به سیمای شهر را به عنوان تنها هتل ۵ ستاره استان زیبایی می‌بخشید.

با توجه به وضعیت موجود بایستی نه تنها در این پروژه بلکه در تمامی طرح‌های نیمه‌تمامی که از دولت گذشته در استان بوشهر برجای مانده است دقت نظر بیشتری اعمال شود و با پیگیری‌های مصرانه پروژه‌ها گام به گام به سمت تکمیل شدند قدم بردارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید