کد خبر:12026
پ
۱۴۰۱۱۰۲۵۰۰۰۷۲۴_Test_PhotoN

رئیس پلیس بوشهر: بیش از ۱۸۰۰ خودروی شوتی امسال توقیف شده است

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: از ابتدای سال تاکنون یک‌هزار و ۸۵۰ دستگاه خودرو حامل کالای قاچاق در محورهای مواصلاتی استان توقیف شده است.

به گزارش حقایق نگار به نقل از فارس بوشهر، سردار حیدر سوسنی فرمانده انتظامی استان بوشهر عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: بخشی از امنیت امروز جامعه حاصل تعهد خبرنگاران نسبت به رسالت خود می‌باشد و این قشر با اطلاع رسانی صحیح و به موقع می‌تواند بسترساز امنیت بیشتری در جامعه شود.

وی افزود: سامانه تلفنی ۱۱۰ پل ارتباطی میان مردم و پلیس است که از ابتدای سال جاری ۳۰۰ هزار و ۵۵۶ مورد تماس با این مرکز صورت گرفته است و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد افزایش یافته است.

سردار سوسنی با بیان اینکه ۹۳ هزار مورد عملیاتی شده است و ۲۱۱ هزار تماس نیز منجر به راهنمایی و ارشاد توسط پلیس شده است، گفت: سامانه تلفنی ۱۹۷ جهت انتقادات و پیشنهادات مردم است که امسال ۲۳درصد انتقادات مردمی رشد داشته است ؛ لذا رسیدگی را وظیفه خود می‌دانیم و میزان شکایت از پلیس نیز ۶۵ درصد کاهش یافته است.

سردار سوسنی از افزایش ۹ درصدی صدور گذرنامه خبر داد و عنوان کرد: میزان صدور و تمدید روادید ۱۰۵ درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه تردد اتباع بیگانه ۱۳درصد رشد داشته است‌، گفت: امسال برای اربعین تلاش خواهیم کرد تا مشکل شهرستان‌های جنوبی در حوزه صدور و تمدید پاسپورت حل شود.

وی تصریح کرد: بر اساس شاخص‌های امنیتی استان بوشهر از امنیت خوبی برخوردار است و در حوزه سرقت ها در جایگاه ۲۷ کشور قرار داریم و برای ارتقا آن تلاش خواهیم کرد.

سردار سوسنی جایگاه استان در سرقت مسلحانه و قتل را به ترتیب ۱۳ و ۲۲ کشور برشمرد و گفت: استان بوشهر در زمینه شرارت رتبه آخر و در بخش تصادفات رتبه ۱۸ کشور را دارد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با بیان اینکه در زمینه نزاع و درگیری استان ۲۸ کشور هستیم، اضافه کرد: ۹۹ درصد درگیری ها به صورت فردی و یک درصد به صورت گروهی می باشد.

وی ادامه داد: کشف تخلفات اقتصادی توسط مأموران نیروی انتظامی استان بوشهر در چهار ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۴۱ درصدی ثبت شده است.

سردار سوسنی افزود: امسال ۱۷ درصد سرقت مسلحانه و ۴۱ درصد سرقت کابل برق کاهش یافته است و نقاط آلوده محلات استان شناسایی و پاکسازی شده است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر ادامه داد: استان بوشهر یکی از استان‌های ترانزیت مواد مخدر است که یک تن و ۲۳۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف، یک‌هزار و ۳۴۹ نفر دستگیر و ۶ دستگاه خودرو و موتور سیکلت هم توقیف شده است.

وی بیان کرد: پلیس فتای استان بوشهر موفق به کسب رتبه برتر کشور و انهدام سه شبکه سازمان یافته محتوای مبتذل در فضای مجازی بوده است که در مجموع یک باند ۲۴، ۱۶ و ۱۵ نفره دستگیر و متلاشی شده است.

سردار سوسنی با بیان اینکه نشر اکاذیب ۴۴ درصد کاهش پیدا کرده است، گفت: در سال جاری ۲۲ نفر در شهرستان‌های استان در زمینه تصادف فوت شده اند که ۶۹ درصد رشد داشته است و از این تعداد ۱۱ نفر مربوط به موتورسیکلت و پنج نفر عابر پیاده بوده است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر از کشف ۶۱ هزار متر مربع و دستگیری ۱۴ نفر مربوط به جرایم سازمان یافته زمین‌خواری خبر داد و اضافه کرد: پلیس مواد مخدر و امنیت اقتصادی استان نیز با همکاری پلیس سایر استان‌ها به ترتیب موفق به توقیف ۱۰ و ۳۰ محموله قاچاق و غیر قانونی شده است.

وی افزود: خدمات مشاوره رایگان به مردم در کلانتری‌ها چهار هزار و ۲۷۹ مورد بوده است و یک هزار و ۵۵۲ پرونده نیز منجر به صلح و سازش شده است.

سردار سوسنی تصریح کرد: دو هزار و ۷۸۱ بازدید از کافه‌ها در سراسر نقاط استان صورت گرفته است که ۱۰۱ مورد آن منجر به پلمپ یک هفته‌ای شد و ۴۵ پرونده به مقامات قضایی تحویل ارجاع گردید.

فرمانده انتظامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون یک‌هزار و ۸۵۰ دستگاه خودرو حامل کالای قاچاق در محورهای مواصلاتی استان توقیف شده است.

وی بیان کرد: در سال جاری تاکنون به ارزش ۷۲۵ میلیارد تومان کالای قاچاق در استان بوشهر کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۱٫۵ برابری داشته است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید