کد خبر:12121
پ
۱۴۰۲۰۵۲۳۰۰۱۰۹۹_Test_PhotoN

رئیس هیئت والیبال بوشهر: جایی برای تمرین نداریم

رئیس هیئت والیبال استان بوشهر گفت: در مرکز استان امکانات والیبال ساحلی نداریم؛ مکاتباتی با شورا و شهرداری انجام شده و حاضریم با کمترین بودجه ورزشگاه والیبال را راه اندازی کنیم ولی الان ما جایی برای تمرین در مرکز استان نداریم.

به گزارش حقایق نگار به نقل از فارس بوشهر، نشست خبری حسن بازدرهوا رئیس هیئت والیبال استان بوشهر بعد از ظهر امروز با حضور اعضای این هیات در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران برگزار شد.

بازدرهوا در خصوص شروع مدیریتش در هیئت والیبال به خبرنگاران گفت: در اوج کرونا در حالی که همه جا تعطیل بود ما استارت کار را زدیم و فعالیت خود را متوقف نکردیم و با رقابت‌های ساحلی و استانی آغاز کردیم و برای اولین بار توانستیم کلاس مربیگری ویژه بانوان را برگزار کنیم و بوشهر اولین استان در کشور در این خصوص لقب گرفت.

وی با تأکید بر اینکه در بحث آموزش پیشتاز هستیم اظهار کرد: کلاس‌های مربیگری سطح درجه یک، دو وسه را با حضور بزرگان والیبال کشور همچون علیرضا نادی و مصطفی کارخانه در بوشهر برگزار کردیم و همچنین اعزام مربیان به کلاس‌های بین‌المللی از جمله اقدامات هیات والیبال بود که بالغ بر ۱۰ کلاس در دو بخش بانوان با آقایان برگزار کردیم.

رئیس هیئت والیبال در خصوص پیشرفت رشته داوری در استان بوشهر نیز عنوان کرد: روزی مربیان ما آرزو داشتند در سطح کشور سود بزنند ولی در دو سال اخیر ما سه داور ساحلی و چهار داور سالنی در بخش بانوان تربیت کردیم.

وی تصحیح کرد: تمام تلاش ما حرفه‌ای کردن این رشته در استان بوشهر هست که الان خیلی پیشرفت داشته‌ایم و دیگر نیاز نداریم داور بانوان از استان‌های دیگر برای مسابقات‌مان بیاوریم و از داوران خود استان در این رشته استفاده می‌کنیم.

حسن بازدرهوا در خصوص مشکلات مالی این هیات گفت: اسپانسر گرفتن در استان خیلی سخت است هزینه‌ها بالاست برای یک اعزام ۱۵۰ میلیون تومان نیاز است دریافتی ما از اداره ورزش ۵۰ تا ۶۰ میلیون است؛ مکاتبات زیادی با شرکت‌های نفتی و حتی شهرداری انجام شده ولی کمک چشمگیری انجام نمی‌شود گرچه دستگاهی مثل نیروگاه اتمی کمک کرد ولی مشکل اصلی ما حل نمی‌شود.

رئیس هیئت والیبال استان بوشهر در خصوص حضور دو تیم بوشهری در لیگ برتر ساحلی کشور اظهار کرد: پارس جنوبی و پیکان دیر دو نماینده استان ما در لیگ برتر والیبال ساحلی هستند که نتایج خیلی خوبی گرفتند که ما قبلا چنین جایگاهی در کشور نداشتیم و این ماحصل زحمات تمام کسانی هستند که در این تیم را زحمت می‌کشند و حمایت می‌کنند.

حسن بازدرهوا با بیان اینکه امکانات یکی از اساسی‌ترین اصول پیشرفت هر رشته ورزشی است گفت: در مرکز استان امکانات والیبال ساحلی نداریم؛ مکاتباتی با شورا و شهرداری انجام شده و حاضریم با کمترین بودجه ورزشگاه والیبال را راه اندازی کنیم ولی الان ما جایی برای تمرین در مرکز استان نداریم.

بازدرهوا با بیان اینکه پتانسیل خوبی در استان داریم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما حتی از روستاهایی که کسی کمتر اسم آن‌ها را شنیده بازیکن به تیم ملی داده‌ایم و خیلی بازیکنان دیگری هم به مرحله پوشیدن پیراهن تیم ملی والیبال کشورمان رسیدند و می‌توان گفت ما استعدادهای خوبی در استان داریم که نیاز به توجه دارند.

رئیس هیات والیبال استان بوشهر با انتقاد از مدارس بی‌کیفیت و غیر استاندارد هم عنوان کرد: مدارس والیبال بدون امکانات هستند که استاندارد این رشته را رعایت نمی‌کنند و قول‌هایی به خانواده‌ها مبنی بر پیشرفت فرزندان‌شان می‌دهند که دور از دسترس است و نظارت بر آن‌ها هم سخت است.

وی عنوان کرد: باشگاه‌ها برای کسب پروانه باید آیتم‌های مورد نظر را رعایت کنند و بازیکنان پرورش دهند و حداقل بازیکنان مستعد رامعرفی کنند.

وی همچنین در خصوص آموزش این رشته در استان بوشهر نیز گفت طبق آمار فدراسیون والیبال، استان بوشهر رتبه سوم را کسب کرده به فراخوان نیازی که استان داشته مربی پرورش داده‌ایم ما سال گذشته بالاتر از ارومیه بودیم ولی این شهر الان میزبان رقابت‌های آسیایی است.

وی در ادامه اضافه کرد: ما قبلاً فقط سه داور والیبال داشتیم که کل استان را پوشش می‌دادند ولی الان داور ۲۰ساله نیز رقابت‌های ما را سوت می‌زند.

حسن بازدرهوا در خصوص بیمه ورزشکاران این رشته هم یادآور شد: ما بعد از رشته‌های مثل فوتبال و بدنسازی با چهار هزار ورزشکار بیشترین جمعیت را در بین ورزشکاران داشته‌ایم که بیمه شده‌اند و سلامت ورزشکار از اولویت‌های اصلی ما می‌باشد.

در ادامه این نشست خانم عباسی مسوًول امور بانوان این هیات در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در خصوص تبعیض در اعزام مربیان منتخب هم گفت: تورهای مختلفی در استان برگزار کردیم و از تمام مربیان بهره می‌بریم و اگر از مربیانی بیشتر در خصوص اعزام تیم‌ها استفاده کرده‌ایم چون درجه یک بوده‌اند و طبیعی است که می‌بایست بهترین‌ها همراه تیم منتخب باشند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید