کد خبر:12249
پ
۱۴۰۱۱۱۳۰۰۰۱۰۰۳_Test_PhotoN

خودروی ملی‌پوشان فوتبال وارد گمرک بوشهر شد

مدیرکل گمرک بوشهر با بیان اینکه تاکنون ٢١ خودروی متعلق به ملی‌پوشان فوتبال وارد گمرک بوشهر شده، گفت: از این تعداد١٣ خودرو ترخیص شده و هشت خودرو در مرحله‌ تشریفات گمرکی قرار دارد.

به گزارش حقایق نگار به نقل از فارس بوشهر، علی سلیمانی مدیرکل گمرک بوشهر ظهر امروز در نشست با خبرنگاران با اشاره به صدور مجوز واردات خودرو خارجی ملی‌پوشان فوتبال ایران عنوان کرد: ٣٢ مجوز واردات خودرو خارجی برای بازیکنان تیم‌ملی صادر شده که تاکنون ٢١ خودرو وارد گمرک بوشهر شده است و از این میان ١٣ خودرو ترخیص و هشت خودرو در مرحله‌ تشریفات گمرکی قرار دارد.

وی اظهار داشت: گمرک انرژی پارس یکی از فعال‌ترین گمرکات استان در موضوع صادرات است و با بیش از ۸۵ درصد صادرات کالاهای غیر‌نفتی در استان یکی از شاخص‌ترین گمرکات کشور محسوب می‌شود.

وی با اشاره به افزوده شدن برخی رویه‌ها در گمرکات استان افزود: به جهت افزایش رونق کسب و کار در استان با پیگیری‌های صورت گرفته برای کنگان و دیر ترانزیت خارجی مبدأ و مقصد و برای گناوه ترانزیت خارجی مقصد گرفته شده است.

سلیمانی با بیان اینکه هم اکنون اشتغال‌زایی خوبی در موضوع ترانزیت در استان به وجود آمده گفت: جای خالی لوازم جانبی موبایل و موبایل در گمرک منطقه یک اقتصادی بوشهر احساس می‌شد که تلاش می‌شود این گمرک واردات این کالاها را به جهت رونق اقتصادی داشته باشد.

این مقام مسؤول با اشاره به صدور مجوز واردات خودرو از گمرک بندر دیر عنوان کرد: هم اکنون چهار گمرک بوشهر، گناوه، کنگان و دیر دارای مجوز ترخیص خودرو در استان هستند و در دیر علاوه بر این مجوز، مجوز پسته صادراتی، دستگاه ایکس‌ری و سگ موادیاب قرار داده شده است.

سلیمانی با اشاره به اینکه استان بوشهر مقام اول پرورش میگو در کشور را دارد اظهار کرد: حدود ۱۱ میلیون دلار در ۶ ماهه نخست امسال صادرات میگو داشتیم که از نظر وزنی ۱۴ درصد و از نظر ارزشی ۱۰ درصد رشد داشته است.

مدیرکل گمرک استان از رونق چشمگیر صادرات در استان خبر داد و گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون میزان صادرات از لحاظ وزنی نزدیک به ۵۷ میلیون تن به ارزش ٢۵ میلیارد و۴٧٣ میلیون دلار بوده است.

سلیمانی ادامه داد: تاکنون یک میلیون و ٣٠٠ هزار تن کالا به ارزش ۴ میلیارد و ۸۳ میلیون دلار وارد کشور شده و بر اساس ارزش گذاری و عملکرد ۶ ماهه امسال از لحاظ درآمدی ۱۱۴ درصد رشد وجود داشته است.

وی در خصوص آمار ۶ ماهه صادرات گفت: ۱۵ میلیون و ۹۳ هزار تن کالا به ارزش ۵ میلیارد و ۶۷۷ میلیون دلار از گمرکات استان بوشهر صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی ۷ درصد رشد و از نظر ارزشی ۲۳ درصد کاهش داشته است. عمده کالاها شامل پتروشیمی، سیمان، انواع ماهی و میگو، سنگ گچ، سبزیجات و صیفی‌جات به کشورهای چین، امارات متحده عربی، هند، ترکیه پاکستان و قطر بوده است.

ناظر گمرکات استان بوشهر، پارچه، قطعات و لوازم یدکی موتور سیکلت و دوچرخه، لاستیک، جرثقیل و برخی قطعات نیروگاه اتمی را از کالاهای وارداتی استان برشمرد و افزود: این کالاها به میزان ۳۱۳ هزار تن به ارزش یک میلیارد و ۶۴ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی دو درصد کاهش و از نظر ارزشی ۱۳ درصد رشد داشته است.

سلیمانی از تراز تجاری مثبت استان خبر داد و گفت: امید می‌رود در نیمه دوم سال که بحث صادرات میگو پیش می‌آید با تولیدات بیشتر صادرات بیشتر شود.

وی با اشاره به اینکه بیشترین واردات کالاهای اساسی از گمرک بوشهر بوده گفت: تاکنون بالغ بر ۶۵ هزار تن کالای اساسی به ارزش ۹۴ میلیون دلار وارد شده که از این میان ۶۴ هزار و ۶٨۶ تن از گمرک بوشهر بوده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید