کد خبر:12134
پ
۱۴۰۲۰۵۲۸۰۰۰۰۷۶_Test_PhotoN

خدمت‌رسانی ۱۶۶ موکب بوشهری در مسیر پیاده‌‌روی اربعین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: در راستای خدمات رسانی به زائران تاکنون ۱۶۶ موکب از استان بوشهر به ثبت رسیده است و در حال حاضر ۷ تیم پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی و ۴ تیم از هلال احمر استان اعزام و در مرز شلمچه مستقر شده‌اند.

به گزارش حقایق نگار به نقل از فارس بوشهر، اکبر پورات معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر صبح امروز در پنجمین نشست ستاد اربعین استان بوشهر با اشاره به اینکه تمامی کمیته‌های ستاد فعال شده و مشغول خدمات رسانی به زائران هستند، اظهار داشت: در راستای خدمات رسانی به زائران تاکنون ۱۶۶ موکب از استان بوشهر به ثبت رسیده است.

وی افزود: ۹۲ موکب در مسیر مواصلاتی جنوب تا شمال استان در حال خدمات دهی به زائران هستند و ۵ موکب در مرز شلمچه فعال است. ۷ موکب نیز در شهر نجف، ۱۷ موکب در مسیر نجف به کربلا و ۴۵ موکب در شهر کربلا از استان بوشهر مشغول ارائه خدمات به زائران هستند.

پورات گفت: امسال نسبت به سال گذشته در بخش راه اندازی و استقرار موکب از سوی استان بوشهر رشد و افزایش ۵۲ درصدی داشته‌ایم. در حال حاضر ۷ تیم پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی و ۴ تیم از هلال احمر استان اعزام و در مرز شلمچه مستقر شده‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر اعلام کرد: تاکنون تعداد ۲۹ هزار نفر از استان بوشهر در سامانه سماح ثبت نام نموده‌اند که این آمار در حال افزایش بوده و تعداد ۵ هزار ۵۲۰ گذرنامه تاکنون ثبت شده است.

پورات بیان داشت: تاکنون ۸۸ دستگاه کامیون تشریفات گمرکی آنان جهت ورود به عراق انجام پذیرفته و تانکر آب، شبکه آب و برق استان نیز در مرز شلمچه مستقر شده، موضوع سوخت خودروها حل شده و لاستیک خودروهای سنگین نیز در سامانه صمت بارگذاری گردیده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید