کد خبر:10385
پ
۴۲۲۸۱۷۵

خدمات رسانی به مناطق متاثر از سیل استان بوشهر ادامه دارد

بوشهر- ️سرپرست جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: روند خدمات‌رسانی جمعیت هلال احمر به مناطق متاثر از سیل استان بوشهر ادامه دارد.

به گزارش حقایق نگار به نقل از مهر بوشهر، احسان ایزدپناه جمعه‌شب در نشست ستاد مدیریت بحران استان بوشهر اظهار داشت: طی شبانه روز گذشته حدود ۹۰ میلیمتر بارندگی در شهرستان دشتستان ثبت شده است.

وی اضافه کرد: جمعیت هلال احمر در ۱۱ شهر و ۱۲ روستا از شهرستان‌های دشتی، تنگستان و دشتستان امدادرسانی و توزیع اقلام امدادی و زیستی جهت آسیب‌دیدگان از بارندگی اخیر و سیل و سیلاب داشته است.

️سرپرست جمعیت هلال احمر استان بوشهر بیان کرد: در لحظه وقوع سیلاب در شهرها جمعیت هلال احمر با استفاده از توان امدادی خود نجات‌گران و نیروهای عملیاتی و تجهیزات مورد نیاز و همچنین پشتیبانی از طریق توزیع اقلام امدادی نسبت به رفع نیازهای آسیب‌دیدگان از سیل اقدام کرد.

تخلیه آب سیلاب از ۱۷۹ خانه

وی با اشاره به بازگشایی ۱۶ مسیر توسط راهداری با کمک نیروهای هلال احمر اضافه کرد: تخلیه آب سیلاب از ۱۷۹ منزل انجام شده و ۵۰ خودرو نیز رهاسازی شده است.

ایزدپناه با اشاره به انتقال پنج نفر از افراد گرفتار به منطقه امن، ادامه داد: ۱۱ تخته چادر امدادی، ۴۹۰ تخته پتو، ۳۳۰ عدد موکت، ۳۵۰ کیلوگرم پلاستیک پوششی، بین آسیب‌دیدگان تا این لحظه توزیع شده است.

وی بیان کرد: ۱۰۰ بسته مواد غذایی ۷۲ ساعته و همچنین ۶۲ بسته مواد غذایی ۱۰ روزه و ۶۵ بسته بهداشتی بچه گانه و بانوان بین آسیب‌دیدگان شهرستان‌های یاد شده توزیع شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید