کد خبر:11481
پ
۱۳۹۸۰۴۱۹۰۰۰۰۹۷_Test_PhotoN

خبر خوب برای کشاورزان بوشهری/ عوارض صادرات گوجه‌فرنگی بازنگری می‌شود

سرپرست معاونت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: اوایل زمستان و در دی‌ماه با افزایش تولید گوجه‌فرنگی خارج از فصل این عوارض مورد بازنگری قرار می‌گیرند.

به گزارش حقایق نگار به نقل از فارس بوشهر، کشت گوجه‌فرنگی در استان بوشهر یکی از فراوان‌ترین سبدهای زراعی و کشاورزی را در بَر دارد؛ مقصد گوجه‌فرنگی‌های این استان صادرات و واردات می‌باشد که صادرات به کشورهای حوزه خلیج‌فارس سهم مهمی از آن را دارد.

مخاطبان فارس‌من در جدیدترین مطالبه‌ خود با ثبت سوژه «کمر گوجه‌کاران بوشهری زیر عوارض صادرات نشکند» خواستار پیگیری این مهم شدند.

سیدعبدالحسین موسوی‌فرد سرپرست معاونت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: گوجه‌فرنگی از محصولات مهم کشاورزان بوشهری است.

سرپرست معاونت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر ادامه داد: نگاه وزارت جهاد و کشاورزی به بازار محصولات کشاورزی از جمله گوجه‌فرنگی نگاه ملی است.

وی با تشریح این نگاه افزود: یعنی اینکه علاوه‌بر صادرات، حفظ و تعادل همچنین تنظیم بازار داخلی از موضوعات مهمی است که لحاظ می‌شود.

موسوی‌فرد با بیان کاهش تولید گوجه‌فرنگی در پاییز سال جاری اظهار کرد: در سه ماهه پاییز امسال تولید گوجه‌فرنگی کمتر از نیاز بازار داخلی بوده است.

این مقام مسؤول در خصوص هدف افزایش عوارض صادرات عنوان کرد: عوارض صادراتی با هدف تنظیم بازار و جلوگیری از کاهش عرضه در بازار کشور صورت گرفته است.

سرپرست معاونت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: اوایل زمستان و در دی‌ماه با افزایش تولید گوجه‌فرنگی خارج از فصل این عوارض مورد بازنگری قرار می‌گیرند.

با توجه به پیامدهای افزایش قیمت به‌ویژه در کالای مصرفی خانواده‌ها نوع نگاه پیشگیری از افزایش قیمت نگاهی منطقی است که باید در همه‌ی کالاها مورد مطالعه قرار گیرد و انجام شود.

حمایت وزارت جهادکشاوزی از کشاورزان به‌ویژه گوجه‌کاران امری ضروری است چرا که این عزیزان با هدف برطرف کردن نیاز کشور در صفوف مقدم جنگ اقتصادی قرار دارند بنابراین با نگاه مخصوص این وزارتخانه باید حمایت شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید