کد خبر:12235
پ
فاقد تصویر شاخص

حماسه شهید نادر مهدوی در کتاب‌های درسی گنجانده شود

امام جمعه دشتی گفت: به پاس رشادت شهدای مبارزه مستقیم با آمریکا، نام و حماسه این شهدای خلیج‌فارس، در کتب درسی گنجانده شود تا فرزندان ما قهرمانان واقعی جامعه خود را بشناسند.

به گزارش حقایق نگار به نقل از فارس بوشهر، حجت‌الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های نماز جمعه دشتی اظهار داشت: هفته انتظامی فرصتی برای قدردانی از تلاش‌های شبانه روزی نیروهای انتظامی در ایجاد و تأمین امنیت جامعه است.

وی با اشاره به هفته نیروی انتظامی و گرامیداشت یاد شهدای نیروی انتظامی اضافه کرد: به تعبیر امیرالمومنین (ع) متولیان امنیت کشور پناهگاه استوار مردم، و مایه شکوه دین و زینت و وقار حکومت هستند که امور مردم و جامعه به وجود آنان استوار است.

امام جمعه دشتی با بیان اینکه «امنیت» یکی از فصول ضروری زندگی بشر و مثل هوا برای انسان، به طور مستمر لازم است تصریح کرد: بدون امنیت، زندگی بی معنا می‌شود. امنیت که نبود، هیچ چیز نیست.

وی ادامه داد: بخش مهمی از امنیت امروز کشور مدیون مجاهدت‌های شبانه روزی نیروی مخلص انتظامی است. تا زمانی که ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و بسیج کشور دراوج اقتدار و انسجام باشند هیچ خطر امنیتی کشور ما را تهدید نخواهد کرد و هیچ قدرتی توان مقابله با ملت ایران را نخواهد داشت.

زاهددوست با اشاره به ۱۶ مهر سالروز شهادت شهدای خلیج‌فارس تاکید کرد: ۱۶ مهرماه روزی بزرگ و عظیم در تاریخ پر افتخار شهرستان دشتی است چرا که یادآور حماسه‌آفرینی و اقتدار و رشادت ۲ تن از فرزندان رشید این دیار یعنی سرداران شهید نادر مهدوی و غلامحسین توسلی و دلاوران همرزم آنها در خلیج فارس است.

وی بیان کرد: حماسه عظیم ۱۶ مهر ماه سال ۱۳۶۶ که حماسه استقامت و ایستادگی راسخ در برابر زورگویی ناوگان دریایی آمریکا بود، به اذعان دوستان و اعتراف دشمنان هیمنه پوشالی آمریکا را در خلیج فارس درهم شکست و جایگاه آنها را در جهان متزلزل کرد.

امام جمعه دشتی افزود: سردار رشید اسلام نادر مهدوی که نام او مایه افتخار همه ملت ایران خصوصاً ما دشتیاتی ها است در بخشی از وصیت نامه خود آورده است «امروز دشمن ما صدام نیست؛ امروز دشمن ما حزب بعث نیست؛ این‌ها عروسک‌های کوکی استکبارند و ما دشمن واقعی خود را استکبار جهانی، به سرکردگی آمریکا می‌دانیم. شرق و غرب، گذشته از اختلافات درونی خود، متحدانه موضعی خصمانه در برابر اسلام گرفته‌اند. بدانید که امروز، شرافت و عزت، در سایه جهاد و ایثار و شمشیر است.»

وی بیان کرد: اگر امروز می‌بینیم که عده‌ای فریب خورده، وامانده و تفاله‌های منافقین کوردل، سلطنت طلب‌های خائن و احزاب معاند، با حمایت استکبار و آمریکای جنایتکار دست به دست هم داده اند تا به خیال خام خودشان بتوانند ضربه یا آسیبی به جمهوری اسلامی بزنند.

زاهددوست افزود: باید بدانند که کار اینها شبیه سنگ زدن و ریگ پرتاب کردن به سمت یک کوه استوار است، و اینها خیلی کوچک‌تر از این هستند که بتوانند آسیبی به نظام اسلامی بزنند.

وی گفت: دشمنان بدانند که شهید نادر مهدی همچنان زنده است و امروز هم نادر مهدوی‌های بسیاری در مکتب او تربیت شده و آماده ایستادگی در مقابل آمریکا و همه دشمنان اسلام و انقلاب با تمام وجود هستند.

امام جمعه دشتی اظهار داشت: ضمن ادای احترام به روح مطهرشان، پیشنهاد می‌کنم به پاس رشادت و شهامت و از جان گذشتگی این عزیزان روز شهادت شهدای خلیج‌فارس برای همیشه در تقویم و تاریخ ملی ایران عزیز درج و ماندگار شود و نام و حماسه این شهدای گرانقدر در کتب درسی گنجانده شود تا فرزندان ما قهرمانان واقعی جامعه خود را بشناسند.

وی بیان کرد: بنده از همه دست اندرکاران برنامه باشکوه سی و ششمین سالروز شهادت سرداران شهید مهدوی و توسلی تشکر می‌کنم و برای همه کسانی که سهمی در برگزاری باشکوه این برنامه داشتند آرزوی توفیق دارم.

زاهددوست خاطرنشان کرد: مجری برنامه از همه دست اندرکاران این مراسم قدردانی کرد اما از تلاش‌های نیروهای انتظامی، سپاه و نیروهای مخلص بسیج و نهادهای امنیتی سخن نگفت.

وی افزود: بنده از طرف خود و از طرف ستاد برگزاری مراسم از تلاش‌ها و خدمات ارزنده این عزیزان تشکر و قدردانی می‌کنم و برای همه مدافعان و تلاشگران امنیت آرزوی موفقیت روزافزون دارم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید