کد خبر:9805
پ
image_2019_6_11-12_18_59_76_6sT
مدیر آموزش و پرورش دشتی خبر داد:

تیم ریاضی شهرستان دشتی به مرحله نهایی لیگ علمی پایا کشور راه یافت

حسینی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی: تیم ریاضی پایه دهم دبیرستان شهید بهشتی شهر خورموج به مرحله نهایی دوازدهمین دوره لیگ علمی پایا راه یافت.

به گزارش خورموج نیوز، مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی اظهار داشت: در این دوره از مسابقات لیگ علمی پایا، ت یم علمی دبیرستان استعدادهای درخشان شهید بهشتی شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی در رشته ریاضی پایه دهم توانست با کسب رتبه های برتر استانی و کشوری در دو مرحله مقدماتی و نیمه نهایی به مرحله نهایی راه یافته و جزو ۸ تیم برتر کشور قرار گیرد.

 

علی حسینی افزود: لیگ علمی پیشگامان ایران اسلامی (پایا) با همکاری سازمان بسیج دانش‌آموزی، مؤسسه علمی رزمندگان و خانه ریاضی تهران همانند ادوار گذشته در دو بخش داخلی و بین‌المللی برگزار می شود.

دبیر شورای آموزش و پرورش شهرستان دشتی تصریح کرد: لیگ علمی پایا در سال تحصیلی ۹۸_۹۷ به صورت گروهی در پایه ششم ابتدایی و دوره اول متوسطه در یک رشته واحد به عنوان علوم پایه (متشکل از دروس ریاضی- علوم) و در پایه دهم در رشته‌های علوم ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی تا به حال در دو مرحله مقدماتی و نیمه نهایی برگزار شده و در تابستان امسال نیز طبق برنامه مرحله نهایی آن برگزار می شود.

 

حسینی اضافه کرد: در این دوره لیگ، علاوه بر رشته‌های فوق، لیگ علوم کامپیوتر و برنامه‌نویسی، لیگ پژوهشی و لیگ کارآفرینی نیز در مقطع متوسطه دوره اول (پایه‌های هفتم، هشتم و نهم) و مقطع متوسطه دوم (پایه دهم و یازدهم) طراحی شده است.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی با بیان اینکه هدف اصلی در این دوره، ارتباط بین علوم پایه و تقویت دانش‌آموزان در تبدیل قدرت علم به عمل است، افزود: در این دوره تلاش شده نگرش دانش‌آموزان نسبت به علوم پایه از صرف دانش محض به دانش عملی و دانش میان رشته‌ای تغییر داده شود. همچنین ترویج روحیه پژوهشگری و پرسشگری، هدایت دانش‌آموزان در مسیر تحقیق و پژوهش، آشنایی دانش آموزان با حوزه کسب و کار و استارت آپ ها، طراحی لیگ پژوهشی و کارآفرینی در کنار لیگ علمی، یکی دیگر از محورهای اصلی این دوره از لیگ پایا به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید
بانوی فرهنگی دشتی در کشور اول شد

 

گفتنی است، این مسابقه به عنوان بزرگ ترین رقابت علمی جهان اسلام شناخته ‌شده و گروه‌های برتر تسهیلات ویژه بنیاد ملی نخبگان را دریافت می‌کنند. ارشیا گل٬ امیررضا قامتی مجرد، بابک بنیادی، پوریا تیموری و رضا امیری اعضای تیم علمی پنج نفره دبیرستان شهید بهشتی خورموج هستند که به سرپرستی ارشیا گل موفق شده اند به مرحله نهایی دوازدهمین دوره این لیگ را یابند.

پایگاه خبری  حقایق نگار
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید