کد خبر:9934
پ
۳۷۳۶۵۰۷_۷۲۲
فرماندار دشتی؛

توقف عملیات اکتشاف در معدن مرمریت کوه بیرمی دشتی

نادری، فرماندار دشتی: با دستور استاندار بوشهر عملیات اکتشاف و راه دسترسی به معدن مرمریت در تنگه بیرمی متوقف شد تا با تشکیل شورای عالی معدن استان بوشهر در این زمینه کارشناسی مجدد صورت گیرد.

فرماندار دشتی با اشاره به تجمع اخیر فعالان حفاظت محیط زیست در شهرستان دشتی و جلوگیری از فعالیت اکتشاف معدن مرمریت‌کوه بیرمی بیان داشت: دغدغه‌های این فعالان محیط زیستی برای حفاظت از میراث طبیعی منطقه ستودنی است.

 

وی بر تعیین تکلیف معدن مرمریت کوه بیرمی تاکید کرده و افزود: با پیگیری این موضوع استاندار بوشهر به مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان دستور داد تا کارشناسی مجدد،  عملیات راه دسترسی و اکتشاف در معدن مرمریت در منطقه حفاظت شده بیرمی متوقف شود.

 

فرماندار دشتی اضافه کرد: بر این اساس فعالیت این معدن تا تعیین تکیلف نهایی متوقف و ماشین‌آلات آن از محوطه معدن خارج می‌شود.

 

وی با بیان اینکه پیگیری‌ها برای حل این مشکل از طریق مراجع قانونی در دست اجراست، تاکید کرد: اطمینان می‌دهم تا حصول نتیجه نهایی در خدمت فعالان، دوست داران و تشکل‌های محیط زیست شهرستان دشتی باشیم و برای تحقق حقوق قانونی آنان تلاش می‌کنیم.

 

منطقه حفاظت شده کوه بیرمی در فاصله پنج کیلومتری شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی و ۹۵ کیلومتری جنوب بوشهر، زیستگاه ۹۵ گونه پرنده، ۲۰ گونه از پستانداران حیات وحش و ۱۹ گونه خزنده، چهار گونه ماهی و چهارگونه دو زیست است.

پایگاه خبری  حقایق نگار
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید