کد خبر:11969
پ
۱۴۰۲۰۵۰۲۱۱۳۳۴۰۹۸۷۲۸۰۱۶۵۳۴

تشدید نظارت بهداشتی دامپزشکی استان بوشهر در روزهای تاسوعا و عاشورا

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان بوشهر از تشدید نظارت بهداشتی دامپزشکی استان در ایام تاسوعا و عاشورا خبر داد و گفت: در این راستا ۳۱ تیم نظارت بهداشتی و شرعی دامپزشکی تشکیل شده است.

به گزارش حقایق نگار به نقل از تسنیم بوشهر، محمد مهدی سیمرونی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با تسلیت ایام ماه محرم به فعالیت این مجموعه در عرصه نظارت بهداشتی پرداخت و اظهار داشت: نظارت بهداشتی دامپزشکی بر ذبح و قربانی دام در روزهای تاسوعا و عاشورا در استان بوشهر تشدید شده است.

وی از تشکیل تیم نظارت بهداشتی و شرعی دامپزشکی ویژه ایام تاسوعا و عاشورا خبر داد و بیان کرد: تیم‌های ثابت و سیار کنترل و نظارت بهداشتی و شرعی و کشتارگاه‌های دام در استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در روزهای تاسوعا و عاشورا آماده خدمات‌رسانی به عموم مردم است.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان بوشهر با اشاره به تشکیل ۱۱ تیم ثابت و ۲۰ اکیپ سیار در نظارت بهداشتی و شرعی ذبح و قربانی دام گفت: در این زمینه ۹ دامپزشک، ۳۳ بازرس نظارت بهداشتی و ۱۰ ناظر شرعی در همه مناطق استان مشارکت دارند.

سیمرونی آثار کشتار دام در محافل عمومی را برشمرد و خاطرنشان کرد: کشتار و ذبح دام در منازل و معابر عمومی علاوه بر گسترش آلودگی زیست محیطی، سبب انتشار بیماری‌های مشترک از دام به انسان می‌شود.

وی با تأکید بر پرهیز از خرید دام فاقد پیشینه مشخص و از افراد دوره‌گرد و یا دلالان افزود: شهروندان دام مورد نیاز برای ایام تاسوعا و عاشورا حسینی را از مراکز عرضه دام و تحت نظارت دامپزشکی تهیه و خریداری کنند.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان بوشهر شیوع بیماری‌های خطرناک و مشترک بین انسان و دام به خصوص بیماری تب کریمه کنگو را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: از شهروندان و خیرین درخواست می‌شود از کشتار دام در معابر عمومی و خارج از کشتارگاه پرهیز کنند و توصیه‌های دامپزشکی را مورد توجه قرار دهند.

سیمرونی اضافه کرد: شهروندان در استان بوشهر در صورت مشاهده هرگونه تخلف در کشتار دام مراتب را به سامانه ۱۵۱۲ دامپزشکی اطلاع‌رسانی کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید