کد خبر:9926
پ
۲۰۱۹۰۷۱۴_۱۸۳۵۱۳
در گفتگو با خورموج نیوز مطرح شد؛

بیش از ۴۰۰ پروژه محرومیت زدایی تا پایان سال جاری در استان بوشهر به بهره برداری می رسد

بیش از ۴۰۰ پروژه توسط قرارگاه محرومیت زدایی سپاه در استان در حال انجام است که تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

سرهنگ عباسی فر، رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر: ۲۸ پروژه خانه نیازمندان و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و حدود ده پروژه تکمیلی مسجد، حسینیه، غسالخانه و خانه عالم با همکاری بسیج سازندگی سپاه شهرستان دشتی در حوزه محرومیت زدایی در حال انجام است. بیش از ۴۰۰ پروژه توسط قرارگاه محرومیت زدایی سپاه در استان در حال انجام است که تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر در حاشیه نشست با سرگروه های جهادی در شهرستان دشتی در گفتگو با خبرنگار خورموج نیوز، یکی از رویکردهای سال های اخیر سپاه را خدمات رسانی به روستاها و مناطق کم برخوردار استان ها عنوان کرده و بیان داشت: بسیج دانشجویی، بسیج محلات، بسیج دانش آموزی، بسیج فرهنگیان و طلاب و سایر اقشار بسیج در روستاها و مناطق کم برخوردار حضور پیدا کرده و متناسب با توانایی که دارند خدمات علمی، فرهنگی، آموزشی و حوزه زیربنایی ارائه می دهند.

 

سرهنگ ذوالفقار عباسی فر از خدمات رسانی به بیش از ۴۰ هزار نفر در مناطق کم برخوردار و روستایی استان بوشهر توسط اقشار مختلف بسیجیان خبر داد و افزود: حضور جهادگران بسیجی در این مناطق آثار و برکات ارزشمندی داشته و نه تنها برای خود آنها بستری برای خودسازی، خودباوری و خوداتکایی است بلکه برای اهالی روستاها نیز گفتمان کار و تلاش، عمران و آبادانی در روستاها احیا می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بزرگ ترین دغدغه خانواده ها تربیت صحیح فرزندان است، با حضور جهادگران در روستاها هم خودشان در یک مسیر صحیح تربیتی قرار می گیرند و هم جوانان روستایی به تبع حضور آنان در این مسیر صحیح قرار گرفته و کلاس های مختلفی نیز برایشان برگزار می گردد.

 

سرهنگ عباسی فر در اشاره به اقدامات سپاه در حوزه محرومیت زدایی تصریح کرد: قرارگاه محرومیت زدایی سپاه با همکاری دستگاه های اجرایی استان سالیانه پروژه های مختلفی از قبیل احداث منازل نیازمندان و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد، مساجد، حسینیه ها، غسالخانه ها، مراکز فرهنگی، علمی و آموزشی کوچک را در روستاهایی که بتوانیم از ظرفیت و توان اردوهای جهادی کمک بگیریم، اجرا می کنند.

 

وی اضافه کرد: در سال ۹۸ بیش از ۴۰۰ پروژه در حال انجام آن هستیم که تا پایان سال به بهره برداری خواهیم رساند. بخش بزرگی از پروژه ها احداث مسکن مددجویی است که عملیات اجرایی ۳۷۷ واحد در شهرستان ها آغاز شده است.

 

سرهنگ عباسی فر بخش دیگر فعالیت های سپاه را حمایت و پستیبانی از علاقه مندان حوزه های مختلف تولیدی متناسب با شرایط اقلیم، بوم و فرهنگ جامعه روستاهای استان عنوان کرده و تصریح کرد: علاقه مندان به فعالیت های تولیدی پس از فراخوانی، ثبت نام و ارائه مشاوره های فردی و گروهی و آموزش های تخصصی، جهت دریافت وام به بانک معرفی می شوند.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با بیان اینکه در شهرستان دشتی تعداد ۲۸ پروژه خانه نیازمندان و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در حوزه محرومیت زدایی در حال انجام است، اضافه کرد: حدود ده پروژه نیز تکمیلی مسجد، حسینیه، غسالخانه و خانه عالم است که با همکاری بسیج سازندگی سپاه شهرستان در حال انجام است.

 

فرمانده سپاه ناحیه دشتی نیز در این نشست، ساخت منازل مددجویان کمیته امداد، صندوق های قرض الحسنه مردمی و برگزاری اردوهای جهادی محله محور و جغرافیامحور را از جمله برنامه های بسیج سازندگی در جهت خدمت رسانی به مردم برشمرد و بیان داشت: برگزاری اردوهای جهادی به عنوان یک نمره قبولی در کارنامه بسیج سازندگی درخشان است.

 

سرهنگ علی غضنفری با اشاره به اینکه ساخت ۲۸ واحد منزل در شهرستان دشتی آغاز شده و طبق برنامه زمانبندی تحویل صاحبان آن ها داده خواهد شد، افزود: امروزه بسیج سازندگی فقط با محوریت و هدف خدمت رسانی در حال ارائه کار است و چیزی جز زحمت و تلاس در جهت توسعه و پیشرفت روستاها مد نظر نیست که این مهم جز با همت و تلاش بسیجیان، فرماندهان و سرگروه های جهادی میسور نیست.

کلیدواژه : بسیجسازندگیمسکن
پایگاه خبری  حقایق نگار
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید