کد خبر:10225
پ
فاقد تصویر شاخص

بیش از ۱۵ هکتار از حریم سواحل خلیج‌فارس در شهرستان کنگان رفع تصرف شد

در راستای اجرایی شدن دستور سران قوه مجریه و قضاییه بیش از ۱۵ هکتار تأسیسات اراضی حریم ۶۰ متری سواحل خلیج‌فارس در شهرستان کنگان رفع تصرف شد.

به گزارش حقایق به نقل از تسنیم ، با همکاری دستگاه‌های قضایی و اجرایی عقب‌نشینی دستگاه‌‌های دولتی و خصوصی از سواحل در پی ابلاغ رئیس جمهور بر اساس مهلت ۲۰ روزه آغاز شده است.

در این راستا استان بوشهر در جوار خلیج‌فارس دارای طولانی‌ترین مرز دریایی و ساحل است که برخی از تأسیسات در حریم ۶۰ متری مستقر شده‌اند و اکنون با پایان گرفتن مهلت ۲۰ روزه عملیات رفع تصرف آغاز شده است.

دادستان بوشهر با بیان اینکه استقرار برخی از تأسیسات در سواحل ضروری است اظهار داشت: تأسیسات نفتی، نظامی و عملیاتی که شرایط خاص دارند استقرار آنان در سواحل ضروری است.

علی حسن‌پور رفع تصرف برخی دیگر از موارد تأسیسات غیرضروری را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: برخی تأسیسات در جوار سواحل استان بوشهر باید قلع‌وقمع و رفع تصرف شود که اکنون با همکاری دستگاه‌های اجرایی و قضایی در حال اجرا است.

وی از آغاز رفع تصرف در چند شهرستان ساحلی به‌ویژه جنوب استان خبر داد و خاطر نشان کرد: این مهم با همکاری دادستان‌ها و مسئولان دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران آغاز شده و در حال اجرا است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کنگان با اشاره به آغاز رفع تصرف در سواحل این شهرستان خاطر نشان کرد: بیش از ۱۵ هکتار به میزان ۱۵۷ هزار متر مربع از حریم ۶۰ متری دریا در ساحل کنگان رفع تصرف و آزادسازی شد.

علیرضا منصوری با بیان اینکه این رفع تصرف به طول ۲ هزار و ۶۲۳ متر از اراضی ساحلی شیرینو شهرستان کنگان رفع تصرف و آزادسازی شد تصریح کرد: بیشتر این اراضی توسط شرکت‌های پتروشیمی منطقه و برخی توسط اشخاص حقیقی تصرف شده بود.

بیشتر بخوانید
راهیابی شهرهای خورموج، کنگان و برازجان به مرحله نهایی داوری انتخاب پایتخت کتاب

وی اضافه کرد: رفع تصرف این اراضی با همکاری مرجع قضایی، دهیاری و شورای شیرینو آزادسازی شد و این مسیر که تاکنون در تصرف شرکت‌ها و افراد خاصی بود به‌منظور استفاده عمومی در اختیار مردم قرار گرفته است.

کلیدواژه : ساحلکنگان
پایگاه خبری  حقایق نگار
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید