کد خبر:10277
پ
۵۸۴۹dp9qjyxx copy

بهره برداری از پروژه آبرسانی جم؛ حداکثر تا پایان سال

جم تنها شهرستان استان بوشهر است که به خطوط آبرسانی دسترسی نداشته و از چاههای محلی آب آن تامین می شود.

به گزارش حقایق نگار به نقل از خلیج فارس: شرکت آبفا استان بوشهر زمان بهره برداری خط آبرسانی به شهرستان جم را تا پایان امسال اعلام کرد.

به گزارش خلیج فارس؛ شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر درخصوص یادداشت منتشر شده در «خلیج فارس» پیرامون طولانی شدن پروژه آبرسانی به شهرستان جم جوابیه ای ارسال کرده در بخشی از آن آمده: «عمده فعالیت باقیمانده پروژه آبرسانی از سیراف به جم، تکمیل خط انتقال برق آن هست که به شرکت توانیر واگذار گردیده و پس از اقدامات مقدماتی، عملیات تکمیل خط انتقال برق پروژه بزودی آغاز خواهد شد و پس از آن ان شالله مردم شهرستان جم از حداکثر تا پایان سال جاری از مواهب آن بهره مند خواهند شد.»

شایان ذکر است جم تنها شهرستان استان بوشهر است که به خطوط آبرسانی دسترسی نداشته و از چاههای محلی آب آن تامین می شود. برهمین اساس برای بهبود و پایداری آب شهرستان، پروژه شیرین سازی و انتقال آب از سیراف به این شهرستان در سال ۹۰ کلید خورد، ولی با گذشت یک دهه به بهره برداری نرسیده است.

جوابیه ارسالی شرکت آبفا استان را در ادامه می خوانید:

پایگاه محترم خبری خلیج فارس 
با سلام

احتراما پیرو انتشار مطلب در آن سایت خبری با عنوان “آقای استاندار! صدای واعطشای مردم جم را بشنوید قبل ازاینکه دیر شود” در آن سایت به اطلاع می رساند همانگونه که مستحضر می باشید خشکسالی و کاهش شدید بارندگی ها در سالجاری در کشور و نیز استان بوشهر، موجب محدودیت منابع تامین آب در سطح استان گردیده که در شهرستان جم به دلیل تامین آب از منابع محلی این شهرستان، با محدودیت های بیشتری مواجه می باشد و شرکت آب وفاضلاب استان بوشهر با آگاهی از این موضوع و در راستای رفع مشکلات و کاهش تنش در این شهرستان، برنامه های مختلف و ویژه ای را اجرا نموده و یا هم اکنون در دست اجرا می باشد.

مهم ترین اقدامات انجام شده تاکنون بدین شرح می باشد: حفر، کف شکنی و احیاء ۱۶ حلقه چاه، برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی احداث ۱۲ اتاقک کلرزنی در روستاهای شهرستان جم، عملیات اجرایی اصلاح و توسعه نقاط بحرانی به منظور مدیریت فشار خط انتقال و شبکه توزیع آب شرب شهر جم، کف شکنی چاه های شهرستان جم (هم اکنون یک پیمانکار فعال است و یک پیمانکار دیگر هم در شرف انتخاب است)، عملیات تکمیلی مخزن ۲۰۰۰ مترمکعبی انارستان و تاسیسات جانبی واقع در آن.

در حوزه پروژه آبرسانی به شهرستان جم نیز دربخش آبشیرین کن سیراف -جم قسمت های آبگیری و برداشت آب ازدریا، مخازن، تاسیسات، سالن RO و بخشی از تجهیزات جهت راه اندازی فاز اول این آبشیرین کن به ظرفیت ۱۰۰۰۰ متر مکعب توسط سرمایه گذار خرید و نصب گردیده است. همچنین احداث خط لوله انتقال آب به طول ۳۵ کیلومتر، احداث ۵۰هزار متر مکعب مخزن ذخیره، خرید و نصب ۸۶ دکل فولادی، خرید ۱۰ دستگاه ترانسفورماتور ۴ مگاوات و ۱۲ دستگاه ترانسفورماتور ۲۰۰ کیلو وات، خرید ۱۱۰ تن سیم شبکه برقرسانی، احداث ۵ باب سوله ایستگاه پمپاژ، خرید و نصب ۲۳ دستگاه الکترو پمپ، خرید و نصب ۳۳ دستگاه الکتروپمپ، خرید و نصب ۱۵ دستگاه تابلو سافت استارتر خرید و نصب ۵ سری تابلو برق، خرید و اجرای ۱۰هزار مترمکعب کابل ۶ کیلو ولت و خرید و نصب ۵ دستگاه دیزل ژنراتور و احداث ۴۰۰۰متر مربع ساختمان های جانبی اقدام نموده است که امیدواریم با انجام مابقی عملیات پروژه که در حال پیگیری مداوم می باشد، این پروژه در اسرع وقت به بهره برداری برسد.

مزید استحضار است عمده فعالیت باقیمانده این پروژه جهت آبرسانی به جم، تکمیل خط انتقال برق آن هست که به لحاظ تخصصی بودن موضوع و جهت تسریع در عملیات به شرکت توانیر واگذار گردیده است. اقدامات و هماهنگی های اولیه صورت گرفته و پس از اقدامات مقدماتی، عملیات تکمیل خط انتقال برق پروژه بزودی آغاز خواهد شد و پس از آن ان شالله مردم شهرستان جم از نعمت آب بصورت پایدار  بهره مند خواهد شد.

همچنین این شرکت، انجام مطالعات جانمایی و ژئوفیزیک چاه های شهرستان جم، مطالعات مرحله اول و دوم کالیبراسیون شبکه توزیع آب شهرهای ریز و انارستان، مطالعات جامع شهرستان جم و مطالعه شبکه ریز انارستان، اصلاح و نوسازی شبکه توزیع آب شهرهای بهارستان و ریز و انارستان و روستاهای در سطح شهرستان، نوسازی خط انتقال خروجی مخزن بهارستان، احداث مخازن روستاهای چاهه، بهرباغ و حوزه ریز، احداث اتاقک های کلرزنی و سامانه انشعابات تنگمان و جمال آباد، خرید دیزل ژنراتور با ظرفیت ۱۰۰ کیلوولت آمپر،را دست اجرا دارد.

در پایان امیدواریم با قانونمندی و همکاری و همراهی مسئوولان و مردم با شرکت آب وفاضلاب استان در بهینه سازی و مدیریت مصرف آب، شاهد افزایش کیفیت و کمیت خدمت رسانی این شرکت به مردم فهیم شهرستان جم باشیم و این درخواست و مطالبه به حق مردمی در اسرع وقت با پیگیری های این شرکت به بهره برداری برسد.

در پایان لازم به تاکید است جناب آقای دکتر محمدی زاده استاندار محترم استان همواره تاکید ویژه جهت اتمام و تکمیل این پروژه داشته اند و با پیگیری های ایشان اقدامات مناسبی در زمینه تامین اعتبار جهت عملیات تکمیلی پروژه صورت گرفته که مردم عزیز شهرستان جم پس از شروع عملیات اجرایی، حداکثر تا پایان سال جاری ان شالله از مواهب آن بهره مند خواهند شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید