کد خبر:12143
پ
۱۴۰۱۰۶۲۷۰۰۰۰۷۰_Test_PhotoN

برنامه‌ریزی بوشهر برای جابه جایی ۱۰۰ هزار زائر در اربعین

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر از برنامه ریزی برای جابه جایی ۱۰۰ هزار زائر خبر داد و گفت: مردم می‌توانند در طرح نذر سفر مشارکت کنند و با خودروی شخصی خود، زائران را در رساندن به مرز یاری کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس استان بوشهر، عبدالکریم اخترشناس مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر عصر امروز در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: از ۲۲ مرداد پیش فروش بلیت‌های اتوبوس برای اعزام زائران به مرز شلمچه آغاز شده و یک‌هزار سرویس برای جابه جایی زائران پیش بینی شده است.

وی افزود: قیمت بلیت بر اساس اعلام ستاد اربعین مرکزی برای اتوبوس‌های کلاسیک نفری ۳۴۹ هزار تومان و اتوبوس‌های ویژه ۵۸۶ هزار تومان از مرکز استان است که قیمت برای سایر شهرستان‌ها نسبت‌به فاصله تا مرز کم یا زیاد می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر از متقاضیان خواست به صورت حضوری از طریق پایانه‌ها و یا درگاه اینترنتی www.safar۷۲۴.com اقدام به خرید بلیت کنند و اضافه کرد: از مردم تقاضا داریم از دو روش یادشده اقدام به خرید بلیط کنند و به صورت مستقیم با رانندگان هماهنگ نکنند، چون تعهدات ما نسبت به آن‌ها متفاوت است.

اخترشناس از برنامه ریزی برای جابه جایی ۱۰۰ هزار زائر خبر داد و ادامه داد: مردم می‌توانند در طرح نذر سفر مشارکت کنند و با خودرو شخصی خود زائران را در رساندن به مرز یاری کنند.

وی با بیان اینکه ناوگان اتوبوسی استان سال گذشته ۲۰ هزار نفر را به مرز شلمچه و ۲۱ هزار نفر را ازهمین مرز به استان رساند، گفت: در روز‌های نزدیک به اربعین به دلیل حجم ترافیک زیاد و ایمنی تردد‌ها از پنجم تا بیستم شهریور محدوده ترافیکی برای کامیون‌های باری در نظر گرفته شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید