کد خبر:12210
پ
۱۴۰۱۰۷۲۷۱۱۳۱۴۸۱۴۹۲۶۲۷۲۳۱۴

برداشت ۷ هزار تن میگو پرورشی در استان بوشهر

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر با اشاره به برداشت زود هنگام برداشت میگو از استخرهای پرورشی استان به سبب مهار بیماری باکتری در استخر پرورشی، گفت: اکنون ۷ هزار تن برداشت شده و تا پایان مهرماه حداکثر به ۲۰ هزار تن می‌رسد.

به گزارش حقایق نگار به نقل از تسنیم بوشهر: مهدی تنگستانی مکان، با اشاره به برگزاری اردوهای جهادی در پیشگیری از بیماری‌های دام و طیور، اظهار داشت: در این راستا سال قبل ۷ اردوی جهادی توسط دامپزشکی انجام و ۳٫۵ میلیون راس دام علیه شش بیماری به‌صورت رایگان واکسینه شدند.

وی با بیان اینکه امسال تاکنون در قالب ۱۲ اردوی جهادی ۱٫۳ میلیون راس دام سبک و سنگین به‌صورت رایگان علیه بیماری‌های مختلف واکسینه شده است گفت: اردوهای جهادی دامپزشکی برای حضور در مناطق عشایری و روستایی و دامداری‌ها تا پایان سال ادامه دارد.

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر نظارت مستمر از مراکز عرضه فرآورده‌های دامی، بهداشت عمومی و مواد غذایی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در یک سال گذشته ۵۷ هزار ۳۳۴ مورد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی در استان بوشهر شده است که ۱۰ هزار و ۱۰۳ مورد غیربهداشتی بوده است.

تنگستانی از ضبط یک‌ میلیون و ۱۰۸ هزار کیلوگرم فرآورده غیربهداشتی خبر داد و بیان کرد: از این میزان فرآورده ضبط شده ۷۱۶ هزار و ۸۰۲ کیلوگرم معدوم شده است.

وی نظارت بر ۱۴ میلیون قطعه مرغ کشتار شده را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: از این تعداد نظارت ۳۲ هزار و ۸۱۹ لاشه طیور ضبط شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر از نظارت بر ۳۱ هزار و ۴۹۱ دام کشتار شده در استان خبر داد و افزود: در این عرصه ۱۱۲ لاشه دام ضبط شده است.

تنگستانی به عملکرد در حوزه تکثیر میگو پرداخت و تصریح کرد: در ۲۴ مرکز تکثیر فعال میگو استان بوشهر حدود ۲ میلیارد قطعه بچه میگو تولید و در استخرهای پرورشی ذخیره‌سازی شد.

وی از تولید ۱۰۰ هزار قطعه مولد میگو در استان خبر داد و بیان کرد: در این راستا بیش از ۵۰ هزار آزمایش برای ردیابی بیماری میگو انجام شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر با بیان اینکه ۱۱ میلیون بچه میگو مورد آزمایش قرار گرفته است گفت: در ۱۰ سایت پرورش میگو استان بوشهر حدود ۲ میلیارد قطعه بچه میگو در ۴ هزار و ۹۳۴ استخر پرورشی ذخیره‌سازی شد که به سبب بیماری باکتری در استخر پرورشی برداشت زودهنگام در دستور کار قرار گرفت و تاکنون ۳۰ درصد تولیدات برداشت شده است.

تنگستانی از برداشت ۷ هزار تن میگو پرورشی از استخرهای پرورشی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت میگو تا آخر مهر ماه بین ۱۷ هزار تا ۲۰ هزار تن میگو برداشت شود که نسبت به سال گذشته کاهش دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید