کد خبر:2769
پ
صنعت و معدن
رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتی تاکید کرد؛

برخورد شدید با افزایش خودسرانه قیمت کالا‌ درایام نوروز

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتی گفت: افرادی که اقدام به افزایش غیرقانونی و خودسرانه قیمت کالا‌ها درایام نوروز کنند به تعزیرات حکومتی معرفی و بر اساس قانون با آنان برخورد شدیدی خواهد شد.

به گزارش خورموج نیوز؛ داریوش رزمی ظهر امروز در نخستین جلسه ستاد بازرسی و نظارتی هم‌اندیشی و هماهنگی به‌ منظور اجرای طرح نظارتی ویژه خدمات سفر شهرستان دشتی استان بوشهر اظهار داشت: همه دستگاه‌های عضو ستاد بازرسی و نظارتی خدمات سفر شهرستان دشتی باید در امور مختلف از جمله بهداشت و سلامت، حمل‌ونقل و امنیت و اسکان در راستای خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی برنامه‌ریزی دقیق انجام و اقدامات هماهنگی و مطلوبی ارائه نمایند.

وی افزود: شبکه بهداشت و درمان، نیروی انتظامی، اصناف، تعزیرات، شهرداران، جهاد کشاورزی، دامپزشکی، میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و بخشداران از اعضای ستاد بازرسی و نظارتی خدمات سفر شهرستان دشتی هستند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتی تصریح کرد: گروه‌های بازرسی در راستای اهداف ستاد اجرایی خدمات سفر با همکاری و تعامل همه دستگاه‌های ذی‌ربط به‌صورت شبانه‌روزی  اقدام به بازرسی و نظارت بر اصناف مختلف خدمات‌رسان، مسافربران و گردشگران انجام و از فعالیت‌های فعالیت واحدهای غیرمجاز جلوگیری کنند.

رزمی تأکید کرد: کمیته بازرسی نظارت خود را از اسکان، رفاه، ارزاق عمومی، امداد خودرو، خدمات بهداشتی، خدمات درمانی، خدمات پذیرایی و سایر خدمات انجام می‌دهد.

وی تأکید کرد: برگزاری حداقل یک جلسه توجیهی برای مراکز دفاتر خدمات و برنامه‌ریزی در جهت چگونگی تشکیل اکیپ‌های نظارتی مشترک و زمان‌بندی نظارت‌ها در سطح شهرستان از دیگر برنامه‌های ستاد بازرسی و نظارتی ایام سفر است.

رزمی یادآور شد: هماهنگی با مراجع قضایی و انتظامی جهت برخورد قانونی با متخلفین احتمالی و تشکیل کارگاه آموزشی جهت بازرسین افتخاری و تشکیل کمیته نظارتی با همکاری صنعت، معدن و تجارت با تعزیرات حکومتی، میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، شبکه بهداشت، نیروی انتظامی، شهرداری، اتاق اصناف، اتحادیه‌ها و در صورت نیاز با جهاد کشاورزی و دامپزشکی در این ایام خواهیم داشت.

بیشتر بخوانید
مردم دشتی دغدغه تامین میوه شب عید را نداشته باشند

وی افزود: نظارت بر رستوران‌ها، مراکز حمل‌ونقل، اتوبوس‌رانی، تاکسی‌های درون و برون‌شهری، پخت و عرضه نان و خدمات خودرویی، سردخانه‌ها، انبارهای ذخایر مواد غذایی و نظارت ویژه‌ بر تأمین میوه شب عید انجام می‌شود.

رزمی بر جلوگیری از افزایش کاذب قیمت کالاها در ایام نوروز تأکید کرد و افزود: ستاد تنظیم بازار بر میوه و تره‌بار به‌ویژه کالاهای مواد غذایی و اساسی مردم باید نظارت بیشتری انجام دهد.

وی افزود: تنظیم بازار بر عهده جهاد کشاورزی است و میوه شب عید مردم توسط مدیریت جهاد کشاورزی و با همکاری تعاون روستایی انجام می‌شود.

رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتی گفت: کسبه و بازاریان شهرستان دشتی مردمانی بسیار شریف، مهربان و متدین هستند و چنانچه افرادی از کسبه، اقدام به افزایش غیرقانونی و خودسرانه قیمت کالا‌ها در ایام نوروز کنند به تعزیرات حکومتی معرفی و بر اساس قانون با آنان برخورد شدیدی انجام می‌شود.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید