کد خبر:10230
پ
۱۶۹۴۷۷۶۴۹

برترین‌های رویداد فرهنگی آوای گاز در استان بوشهر معرفی شدند

دومین رویداد فرهنگی آوای گاز استان بوشهر در چهار بخش خاطره و داستان، نمایش رادیویی، فیلم و عکس تلفن همراه در سطح ملی روز دوشنبه با معرفی برترین‌ها به کار خود پایان داد.

به گزارش حقایق نگار به نقل از ایرنا، دبیر دومین رویداد فرهنگی آوای گازاستان بوشهر روز دوشنبه در آیین پایانی این برنامه گفت: گاز و مصرف ایمن و بهینه، گاز و محیط زیست، گاز و توسعه پایدار، گاز، رفاه و آسایش اجتماعی و گازرسانی روستایی و مهاجرت معکوس موضوع‌های برگزارای دومین رویداد فرهنگی آوای گاز در این استان بود.

ابراهیم عباسی هدف از برگزاری دومین رویداد فرهنگی آوای گاز استان بوشهر را آموزش و فرهنگ سازی در زمینه مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی و ارائه الگوی متناسب، مشارکت ذینفعان در راستای اطلاع رسانی عملکرد شرکت گاز استان و معرفی فعالیت‌ها به افکار عمومی، شناسایی و استفاده از نیروهای مستعد و خلاق برای ارتقای سطح کیفی و کمی در فرایند تولید محتوا و تشویق، ترغیب و استفاده از توانمندی هنرمندان عرصه رادیو، صدا و تصویر در زمینه تولید محتوا در ارتباط با صنعت گاز عنوان کرد.

عباسی اضافه کرد: همزمان با انتشار فراخوان دومین رویداد فرهنگی آوای گاز بوشهر ۲۵۶ اثر شامل ۴۵ اثر در بخش صدا خاطره، داستان و نمایش رادیویی، ۲۰ اثر در بخش فیلم و ۱۹۱ اثر در بخش عکس از ۹ استان کشور با رده سنی پنج تا ۶۰ سال شرکت کردند.

وی گفت: از این مجموع ۶۰ اثر شامل ۹اثر رادیویی، ۱۴ اثر خاطره و داستان، هفت اثر فیلم و ۳۰ اثر در بخش عکس به مرحله مسابقه راه یافتند.

عباسی یادآور شد: از مجموع آثار برگزیده ۲۰ اثر شامل سه اثر در بخش فیلم، پنج اثر در بخش عکس، پنج اثر در بخش صدا و نمایش رادیویی و هفت اثر در بخش خاطره و داستان به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند.

وی گفت: براساس نظر هیات داوران دومین رویداد فرهنگی آوای گاز استان بوشهر در بخش فیلم اثر “سهم من” از مهدی جوزایی تهران، “۱-۹-۴ ” از عبدالخالق عیسوندی از بوشهر و اثر “بلوط سبز می‌ماند” از ندا رحمان پور دشتکی از چهارمحال و بختیاری به عنوان آثار شایسته تقدیر معرفی شدند.

عباسی اضافه کرد: در بخش عکس نیز آثار  یاسر محمد خانی از استان مرکزی، هادی دهقان پور از خراسان رضوی و همایون کشور پرست نادی از گیلان به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شدند.

وی یادآور شد: همچنین هیات داوران اثر خانه رنگی اسحاق آقایی از کهگیلویه و بویراحمد و گاز از جلیل گلستانیان از بوشهر را نیز در بخش عکس شایسته تقدیر شناختند.

عباسی گفت: در بخش نمایش رادیویی هیات داوران آثار مریم رسولی با عنوان “علمک مشترک”، طاهره حیدرپور “ایمنی گاز”، لقمان بحرانی” مجد” و مهدی محمدیان “گاز” از بوشهر و شهرزاد مظفری “مسابقه” از لرستان را به عنوان آثار شایسته تقدیر معرفی کردند.

بیشتر بخوانید
برنامه‌های مذهبی پرمحتواتر، موثرتر و عمیق‌تر برگزار شود

وی اضافه کرد: در بخش خاطره و داستان نیز زینب عربی با اثر کیسه بوک، زهرا حسین آبادی “چشم انتظار” و ماریا دباش”خیزم” از بوشهر به ترتیب موفق به کسب مقام‌های اول تا سوم دومین رویداد فرهنگی آوای گاز شدند.

دبیر دومین رویداد فرهنگی آوای گاز در استان بوشهر ادامه داد: همچنین با نظر هیات داوران محمد حاجی زاده به دلیل ارائه اثر مددرسانان خوش قلب و عبدلله ماندگار با اثر شعله آبی نیز از بوشهر در بخش خاطره و داستان شایسته تقدیر معرفی شدند.

عباسی گفت: در کنار این رویداد سه کارگاه آموزشی شامل آموزش نویسندگی و ساخت نمایش رادیویی، تولید محتوا و ساخت فیلم با تلفن همراه، واقعیت زندگی و حقیقت داستان نیز با هدف غنی سازی و توانمند سازی برای تولید محتوا برگزار شد.

وی  اضافه کرد: انتشار کتاب دومین رویداد فرهنگی آوای گاز از دیگر فعالیت‌های سازنده در کنار این رویداد است.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: با توجه به ماهیت فعالیت صنعتی و اجرایی شرکت گاز، نگاه ها بیشتر از این منظر به این شرکت است ولی در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی و بهره گیری از نظر و نگاه ذینفعان و تعامل هرچه بیشتر با آنان، این رویداد فرهنگی برای دومین سال در این استان برگزار شده است.

مسلم رحمانی افزود: شرکت گاز استان بوشهر در سال جاری به طور حتم جزو پنج شرکت برتر گاز استانی است و استراتژی تعریف شده برای سال آینده قرار گرفتن این شرکت در بین سه شرکت اول است.

وی اضافه کرد: براساس ارزیابی‌ها شرکت گاز استان بوشهر جزو ۲ شرکتی بود که درجه عالی بهره وری را در بین  تمام شرکت‌های زیرمجموعه شرکت ملی گاز کشور کسب کرده است .

رحمانی ادامه داد: برهمین اساس شعار گاز سرآمد را برای خود دیدیم  براساس همین شعار هشت هدف کلان برای شرکت گاز استان بوشهر تعریف کردیم که یکی از این آنها مسئولیت پذیری اجتماعی بود که بر این اساس توسعه اقتصادی، فرهنگی و زیست محیطی تعریف شد.

وی افزود: برگزاری جشنواره های فرهنگی از سوی شرکت‌های تخصصی باعث تعمیق ارتباط با ذینفعان می‌شود و باید برای سال‌های آینده هدف‌های مهمی طراحی شود.

رحمانی اضافه کرد: مهمترین هدف ترسیم شده برای تداوم برگزاری رویداد فرهنگی آوای گاز تشکیل دبیرخانه دائمی این رویداد در استان بوشهر است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید