کد خبر:9969
پ
IMG-20190806-WA0029
نماینده ولی فقیه در استان:

با وسواس و دقت در زمینه محیط زیست تصمیم گیری شود

آیت الله صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر: استان بوشهر را از نگاه شهرستان دشتی می شناسند. بخش زیادی از محیط زیست استان بوشهر در منطقه دشتی واقع است، بنابراین باید با وسواس، دقت و دانش بنیانی در زمینه محیط زیست تصمیم گیری شود.

آیت الله صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر: استان بوشهر را از نگاه شهرستان دشتی می شناسند. بخش زیادی از محیط زیست استان بوشهر در منطقه دشتی واقع است، بنابراین باید با وسواس، دقت و دانش بنیانی در زمینه محیط زیست تصمیم گیری شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهرستان دشتی و جمعی از فعالین اجتماعی این شهرستان اظهار داشت: بخش زیادی از محیط زیست استان بوشهر و همچنین بخش زیادی از فضای حفاظت شده استان در منطقه دشتی واقع است، به همین خاطر باید با وسواس، دقت و دانش بنیانی در زمینه محیط زیست تصمیم گیری شود.

 

آیت الله صفایی بوشهری افزود: در استان بوشهر با وجود صنایع آلاینده مثل نفت، گاز و پتروشیمی و عوامل مخرب محیط زیست جهانی مثل گازهای گلخانه ای، نیاز داریم که یک محیط زیست مقاوم داشته باشیم. این محیط زیست گذشته از اینکه نباید دست بخورد٬ باید توسعه نیز پیدا کند.

 

وی حفظ محیط زیست را یک اصل مسلم دانسته و تاکید کرد: باید به گونه ای که محیط زیست تخریب نشود، جنگل های بسیاری را نیز ایجاد کرد و فضای سبز را توسعه داد و تا جایی که امکان دارد به فضای محیط زیستی اولیه دست برده نشود. اگر در شهرستان دشتی صد و ۵۰ هزار نفر جمعیت ساکن است، باید حدود ۲۰۰ هزار درخت در راستای جنگل کاری و توسعه فضای سبز ایجاد شود.

 

امام جمعه بوشهر با اشاره به دغدغه اخیر مردم خورموج مبنی بر عملیات اکتشاف و ایجاد راه دسترسی به معدن در تنگه بیرمی دشتی که باعث تخریب محیط زیست این منطقه می شود، افزود: تا جایی که ممکن است نباید به فضای محیط زیست اولیه دست برده شود چون آن محیط زیست اولیه با موازین الهی منطبق است.

بیشتر بخوانید
۴۰ گونه خزنده در استان بوشهر شناسایی شد

 

وی با اشاره به اینکه محیط زیست باید حفظ و گسترش داده شود، خاطرنشان کرد: محیط زیست الهی را گذشته از اینکه باید حفظ کنیم، لازم است با ایجاد خط مقاومت و یک سری عوامل جبران کننده، از تأثیر آلاینده ها و گسترش آنها نیز جلوگیری کنیم.

 

آیت الله صفایی بوشهری در بخش دیگری از بیانات خود، منطقه دشتی را مدینه الرسول استان بوشهر عنوان نموده و بیان داشت: از آنجایی که بسیاری از بزرگان دینی، علما و حتی بسیاری از دانشمندان استان بوشهر در شهرستان دشتی زیست داشته اند، حوزه های علمیه در نجف، قم و سایر نقاط، استان بوشهر را از نگاه شهرستان دشتی می شناسند.

 

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه بخش عظیمی از شکوه تاریخی استان بوشهر مدیون مردم عزیز منطقه دشتی است، اضافه کرد: استان بوشهر به ویژه منطقه دشتی یک گنج غیرمکشوف است. در سال های اخیر اندکی از بزرگی استان بوشهر هویدا شده اما تا به آن جایگاه واقعی برسیم فاصله داریم.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تأکید نمود: استان بوشهر باید آلبوم توسعه و پیشرفت پایدار، جامع، دینی و انقلابی ایران باشد چون ما همه چیز در استان داریم و چیزی کم نداریم.

کلیدواژه : صفاییمحیط زیست
پایگاه خبری  حقایق نگار
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید