کد خبر:11549
پ
۴۳۴۰۵۰۷

با حضور وزیر آموزش و پرورش؛ عملیات اجرایی هنرستان شهید رضایی نژاد در محله ریشهر بوشهر آغاز شد

بوشهر- با حضور وزیر آموزش و پرورش، استاندار و مسئولان اجرایی استان بوشهر عملیات اجرایی هنرستان شهید داریوش رضایی نژاد در محله ریشهر بوشهر آغاز شد.

به گزارش حقایق نگار به نقل از مهر بوشهر، وزیر آموزش و پرورش ظهر پنج شنبه در آئین کلنگ زنی هنرستان فنی و حرفه‌ای در محله ریشهر بوشهر گفت: ایجاد توازن در رشته‌های تحصیلی و توسعه هنرستان‌ها در حوزه نانو، بایو، انرژی صلح آمیز هسته‌ای، انرژی‌های جدید، نفت و گاز از برنامه‌ها و سیاست‌های آموزش و پرورش است.

یوسف نوری افزود: امسال با وجود مشکلات و تنگناها ۷۰ هزار نفر معادل ۲ درصد به جمعیت دانش آموزی هنرستان‌ها اضافه شد و در رشته ریاضی و فیزیک نیز ۱.۹ درصد افزایش دانش آموز داشتیم، این در حالی است که در سال‌های گذشته جمعیت دانش‌آموزی این رشته‌ها رو به کاهش بود.

وی اضافه کرد: با توجه به ظرفیت‌هایی که در منطقه عسلویه وجود دارد باید متناسب با این توانمندی نیروی انسانی تربیت شود.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: درهای هنرستان‌ها و مدارس باید روی مردم باز باشد تا مشاهده کنند، بچه‌های آنها چه توانمندی دارند و چه کاری انجام می‌دهند.

وی گفت: امیدواریم این هنرستان بنایی برای هنرستان‌ها و رشته‌های مورد نیاز دیگر مناطق باشد.

خان محمدی، رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: هنرستان شهید داریوش رضایی نژاد با مساحت هفت هزار متر مربع و زیربنا چهار هزار و ۱۰۰ متر شامل ۶ کارگاه تخصصی، ۱۲ کلاس درس و یک سالن ورزشی است که با ۳۸ میلیارد تومان اعتبار در مدت ۱۸ ماه احداث می‌شود.

استاندار بوشهر نیز در این آئین گفت: امسال مجتمع آموزشی شهدای هسته‌ای بوشهر راه اندازی شد و به دنبال آن ۲ هنرستان دیگر در این استان احداث می‌شود که یکی امروز و دیگری با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی در آینده نزدیک اجرایی می‌شود.

احمد محمدی زاده ادامه داد: رویکرد استان بوشهر احداث هنرستان‌های نفت، انرژی و پتروشیمی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید