کد خبر:11487
پ
۱۴۰۱۰۸۱۴۰۰۰۶۱۶_Test_PhotoN

بانک‌ها باید ۱۵ درصد از منابع خود را به کشاورزان اختصاص دهند

استاندار بوشهر با تاکید بر حمایت و حل مشکلات اعتباری تولیدکنندگان بخش کشاورزی، گفت: تخصیص ۱۵ درصد منابع بانکی به بخش کشاورزی استان بوشهر ضروری است.

به گزارش حقایق نگار به نقل از فارس بوشهر، احمد محمدی‌زاده ظهر امروز در گفت‌وگویی جایگاه استان بوشهر در عرصه تولید محصولات کشاورزی را مهم دانست و اظهار داشت: این استان در عرصه تولید محصولات زراعی، باغی، صیفی و سبزی‌جات نقش مهمی در تامین امنیت غذایی دارد.

استاندار بوشهر توجه به روند نوسازی و جایگزینی نخیلات کم بازده در اراضی باغات استان بوشهر را مورد تاکید قرار داد و افزود: جایگزینی نخیلات با ارزش و بازدهی بالای تولید مورد توجه ویژه قرار داده شود.

وی پرداخت تسهیلات به بخش کشاورزی را مورد اشاره قرار داد و اضافه داشت: حمایت و حل مشکلات اعتباری تولیدکنندگان بخش کشاورزی باید مورد توجه ویژه قرار داشته باشد و در این زمینه تخصیص ۱۵ درصد منابع بانکی به بخش کشاورزی استان بوشهر ضروری و الزامی است.

این مقام مسئول تمدید اعتبار پروانه کسب و کار و تولید با حذف استعلام را مورد تاکید قرار داد و بیان داشت: باید راهکاری طراحی شود تا با مقررات‌زدایی برای بهبود فضای کسب و کار فرایند مجدد اخذ استعلام در تمدید پروانه‌های این عرصه حذف شود و یا به حداقل برسد.

محمدی‌زاده کوتاه شدن فرایند صدور و تمدید پروانه کسب و کار را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه یکی از نیاز‌های کشاورزان در عرصه‌های مختلف سبزی، صیفی و زراعی بذر محصول است، باید با حمایت از بخش خصوصی زمینه تولید بذر در استان فراهم شود.

وی حمایت از بخش کشاورزی و پرداخت تسهیلات مورد نیاز آنان را مورد تاکید قرار داد و تاکید کرد: پرداخت تسهیلات بانکی برای حمایت از بخش کشاورزی باید در اولویت قرار بگیرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید