کد خبر:10015
پ
استاندار

بازدید استاندار بوشهر از ۹ پروژه فعال در دشتی

استاندار بوشهر در سفر خود به شهرستان دشتی از تعداد ۹ پروژه ی عمرانی در دست اجرا در سطح این شهرستان بازدید کرده و اولین نیروگاه خورشیدی خانگی این شهرستان را نیز افتتاح کرد.

استاندار بوشهر در سفر خود به شهرستان دشتی از تعداد ۹ پروژه ی عمرانی در دست اجرا در سطح این شهرستان بازدید کرده و اولین نیروگاه خورشیدی خانگی این شهرستان را نیز افتتاح کرد.

 

به گزارش خورموج نیوز، استاندار بوشهر در حاشیه بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان دشتی با اشاره به اینکه در این سفر، در مجموع از تعداد ۹ پروژه در حوزه های مختلف راه، درمان و آموزش و پرورش بازدید شده، اظهار داشت: عملیات احداث این پروژه ها با صرف اعتباری نزدیک به ۴۰ میلیارد تومان در حال اجرا و فعال است که البته به علت شدت گرما احتمال تاخیر در انجام کار نیز وجود دارد.

 

عبدالکریم گراوند افزود: در گذشته یکی از اشکالاتی که نه تنها در سطح استان، که در سطح کشور نیز شاهد بودیم؛ تعداد زیادی پروژه شروع می شد و به دلیل عدم تمرکز جهت تخصیص اعتبار باعث می شد که در منابع اتلاف صورت بگیرد اما در حال حاضر پروژه ورزشی که در مردادماه ۹۷ شروع شده در دهه فجر ۹۸ به بهره برداری خواهدرسید.

 

وی به مشکلات حوزه آب نیز اشاره کرده و بیان کرد: در زمینه تامین منابع آبی به بیرون از استان وابسته هستیم و حدود ده درصد از منابع آب ما در داخل استان واقع است که با اقداماتی که صورت گرفته پایداری خوبی در زمینه منابع آب در استان ایجاد می گردد.

 

گراوند اضافه کرد: علاوه بر آبشیرین کن هایی که در همین شهرستان دشتی در حال شروع است و در هفته دولت کلنگ زنی می شود، پروژه ی دیگری نیز طی روزهای گذشته در شهرستان دشتی تصمیم گیری شده که خط انتقال آب از چاه های روستای کاردنه است و همه ی مدیران حوزه آب، سازمان برنامه و بودجه، حوزه ی عمرانی و فرمانداری همگی پیگیر این امر بودند.

 

http://www.khormouj-news.ir/wp-content/uploads/2019/08/%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%B1%DB%8C.jpg

 

وی با بیان اینکه کارهایی در استان صورت گرفته که قبلا سابقه نداشته، خاطرنشان کرد: علی رغم مشکلاتی که در سال قبل داشتیم، امسال مشکلات کاهش پیدا کرده و با اجرای این پروژه ها پایداری بسیارخوبی در حوزه ی تامین آب ایجاد خواهدشد.

 

وی با بیان اینکه طبق وعده قبلی مبلغ ۵ میلیارد تومان اعتبار به پل کاکی به دهستان کبگان تخصیص یافته است، تصریح کرد: در زمینه وعده تخصیص ۵ میلیارد تومان به پل کاکی به دهستان کبگان به قول خود عمل کرده و ۵ میلیارد تومان اعتبار را صد درصدی تخصیص دادیم و پس از آن نیز پیگیر تخصیص ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار دیگر نیز بودیم. با وجود اینکه در کل استان بوشهر میانگین تخصیص اعتبارات ۷۳ درصد بوده اما برای این پروژه تخصیص صد درصدی داشتیم که متاسفانه پیمانکار همکاری نکرد.

 

گراوند با بیان اینکه با اعمال ماده (۴۸) پروژه پل کاکی به دهستان کبگان تحویل اداره راه داده و پیمانکار جدید گرفته می شود، خاطرنشان کرد: برای این پروژه فرماندار محترم دشتی و دکتر شهریاری نماینده محترم مردم دشتی و تنگستان بسیار پیگیری کردند. ما برای اتمام این پروژه قول دادیم، تاکید کردیم و به قول خود نیز عمل کردیم، اما پیمانکار همکاری نکرد. در صورتی که هم اکنون بسیاری از پیمانکاران در سطح استان، فقط با ۲۰ درصد تخصیص اعتبار کار را با جدیت دنبال می کنند.

 

استاندار بوشهر افزود: شورای فنی گزارش کامل از پروژه پل کاکی به دهستان کبگان را تهیه کرده و مهندس ستوده و دکتر درویشی نیز ضمن اعمال ماده (۴۸)، در صورت کم کاری، قصور و سهل انگاری پیمانکار او را به مراجع قضایی معرفی نمایند.

 

گفتنی است، استاندار بوشهر در سفر خود به شهرستان دشتی ضمن دیدار با خانواده ی شهیدان توپال، از پروژه های عمرانی جاده های زیارت-دولت آباد، گزدراز-چاه حسین جمال، ساختمان شهرداری بادوله، راه خورموج-لاور و پروژه های مدرسه ۱۲ کلاسه مسکن مهر، عملیات احداث درمانگاه تامین اجتماعی، خوابگاه ورزشکاران و جایگاه ویژه استادیوم تختی در شهر خورموج بازدید کردند. همچنین افتتاح اولین نیروگاه خورشیدی خانگی پانزده کیلووات شهرستان دشتی که با سرمایه گذاری صد و ۲۰ میلیون تومان بخش خصوصی ایجاد شده نیز از دیگر برنامه های سفر استاندار به دشتی بود.

پایگاه خبری  حقایق نگار
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید