کد خبر:11570
پ
۳۷۰۷۵۸۳

بازار کساد کشاورزان در دشتی/ حمایت‌ها افزایش یابد

بوشهر- فروش محصول مزارع از مهمترین مشکلات کشاورزان شهرستان دشتی است که انتظار می‌رود با حمایت دولت این مشکل اساسی حل شود.

به گزارش حقایق نگار به نقل از مهر بوشهر: کشاورزان شهرستان دشتی با مشکلات فراوانی روبرو هستند که از جمله مهمترین مشکلات می‌تواند به مسائل کشت گوجه‌فرنگی اشاره کرد.

بخش زیادی از کشاورزان شهرستان دشتی در عرصه کشت گوجه فرنگی فعال هستند ولی وضعیت فروش محصولات به کام این کشاورزان نیست و بسیاری از آنها از این وضعیت راضی نیستند.

فروش محصول گوجه فرنگی و قیمت پایین آن از مشکلات اساسی کشاورزان این منطقه است که در نشست فرماندار دشتی و کشاورزان مسائل و مشکلات بررسی شد.

فرماندار دشتی شنبه‌شب در نشست با کشاورزان شهرستان ضمن شنیدن دغدغه و مطالبات آنها از نزدیک پای درد دل این قشر زحمت نشست و قول پیگیری حل مشکلات را دادند.

تعرفه تعیین شده کاهش یابد

خسرو ملایی یکی از کشاورزان در این دیدار ضمن تقدیر از تلاش‌ها و پیگیری مسئولین گفت: تعرفه‌ای که اخیراً توسط دولت برای صادرات محصول گوجه فرنگی وضع شده باعث متضرر شدن کشاورز می‌شود که انتظار داریم این مصوبه لغو شود.

خرید گوجه به هر کیلو شش هزار تومان تنها هزینه کاشت و برداشت کشاورز را تأمین می‌کند وی با تاکید بر لزوم حمایت ویژه از کشاورزان شهرستان دشتی افزود: خرید گوجه به هر کیلو شش هزار تومان تنها هزینه کاشت و برداشت کشاورز را تأمین می‌کند.

ملایی صادرات و خرید توافقی را یکی از مهمترین راهکارها برای حمایت از کشاورزان دانست و اضافه کرد: اگر صادرات این محصول انجام شود برای کشور نیز ارز آوری خوبی دارد.

بازار کساد کشاورزان در دشتی/ حمایت‌ها ادامه یابد

هزینه کشت گوجه فرنگی بالا است

احمد زارعی یکی دیگر از کشاورزان با اشاره به دغدغه‌های کشاورزان منطقه گفت: دولت حمایت خوبی از کشاورزان نداشته و در این شرایط بد اقتصادی باید این تعرفه را حذف تا کشاورز بتواند صادرات خود را انجام دهد.

وی تصریح کرد: سوال ما این است چرا برای دیگر استان‌ها کشور تعرفه بر روی برنج و گندم وضع نمی‌کنند و فقط بوشهر مورد بی مهری قرار می‌گیرد.

وی خاطر نشان کرد: هزینه کشت گوجه فرنگی بالا است و ما انتظار حمایت از این قشر زحمت کش داریم.

حامی کشاورزان هستیم

علی بحرانی گفت: با پیگیری‌های دولت مردان و نمایندگان استان بوشهر تعرفه صادرات محصول گوجه فرنگی به شش هزار تومان کاهش پیدا کرد.

فرماندار دشتی با بیان اینکه دغدغه کشاورزان از هفته قبل در مرکز کشور با حضور نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی پیگیری و مطالبات شما به گوش مسئولین مرتبط رسانده شده، اظهار داشت: درخواست ما حذف تعرفه است که امیدواریم هر چه زودتر تحقیق پیدا کند.

با پیگیری‌های دولت مردان و نمایندگان استان بوشهر تعرفه صادرات محصول گوجه فرنگی به شش هزار تومان کاهش پیدا کرد وی با بیان اینکه تلاش داریم مطالبات شما را تا حصول نتیجه پیگیری تا شما متضرر نشوید، بیان کرد: شهرستان‌های جنوبی و شمالی از نعمت نفت و گاز منفعت می‌برند ولی شهرستان دشتی از این نعمت نیز برخوردار نیست و این در حالی است که این مجموعه زمین‌های شهرستان را گرفتند و هیچ خدماتی ارائه نمی‌دهند.

بحرانی با اشاره به اقدامات دولت مردمی تصریح کرد: با روی کار آمدن دولت سیزدهم اقدامات خوبی در همه حوزه‌ها شاهد هستیم به طوری که دشمنان از این موضوع ناراحت هستند و دست به اقدامات تروریستی و اغتشاشات اخیر زدند که نشان از ناکامی آنها در رسیدن به اهداف و برنامه‌های خود هستند.

بحرانی اضافه کرد: این دولت هدفی جز خدمت به مردم ندارد و از همه توان برای رفع مشکلات مردم استفاده می‌کند.

وی اضافه کرد: حضور مستمر مدیران و دولت مردان در بین مردم و اقشار مختلف و شنیدن مطالب و درخواست‌های آنها از برنامه‌های اصلی دولت است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید