کد خبر:10509
پ
۱۴۰۰۰۷۱۵۱۱۱۸۵۷۱۰۵۲۳۷۶۱۱۰۴

ایستگاه ویژه جابه‌جایی زائران اربعین در پایانه مسافری بوشهر راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر از راه‌اندازی ایستگاه ویژه جابه‌جایی زائران اربعین در پایانه مسافری بوشهر خبر داد و گفت: طرح سراسری جابه‌جایی زائران اربعین حسینی از ۱۰ شهریور تا ۵ مهر به مدت ۲۷ روز اجرایی می‌شود.

به گزارش حقایق نگار به نقل از تسنیم بوشهر، عبدالکریم اختر شناس با اشاره به راه‌اندازی ایستگاه ویژه جابه‌جایی زائران اربعین در پایانه مسافری بوشهر اظهار داشت: این ایستگاه با همکاری انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل مسافر استان و به منظور هماهنگی و ارائه خدمات مطلوب‌تری به زائران اربعین حسینی ایجاد می‌شود و در طول ایام اربعین فعال خواهد بود.

وی با اشاره به لزوم آمادگی ‌دستگاه‌های مسئول در بازه زمانی سفر اربعین گفت: بر اعلام ستاد سفر اربعین کشور، طرح سراسری جابه‌جایی زائرین اربعین حسینی از ۱۰ شهریور تا ۵ مهر به مدت ۲۷ روز اجرایی می‌شود و زائران اربعین حسینی از شهرهای محل سکونت خود به مرزهای تعیین شده و بالعکس جابه‌جا می‌شوند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر بیان کرد: در اربعین سال ۱۳۹۸ که بعد از آن به‌دلیل شرایط کرونایی سفر اربعین انجام نشد در مجموع تعداد ۲۷ هزار ۹۲۰ زائر با تعداد ۹۰۹ سفر ناوگان عمومی از استان به مرز شلمچه اعزام و تعداد ۲۸ هزار زائر نیز با انجام ۸۶۸ سفر ناوگان عمومی از این مرز به داخل استان جابه‌جا شدند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید