کد خبر:11984
پ
۱۴۰۲۰۵۰۳۰۰۰۲۱۵_Test_PhotoN

امضای ۴۶ تفاهم‌نامه با هلدینگ‌های بزرگ کشور دستاورد سفر رئیسی به بوشهر

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر اظهار داشت: در زمینه صادرات غیر نفتی سال گذشته رتبه اول را در کشور کسب کردیم و در سه ماه امسال ۲ میلیارد و ۸۵۲ میلیون دلار صادرات غیرنفتی داشته‌ایم.

به گزارش حقایق نگار به نقل از فارس بوشهر، مهدی صفوی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر صبح امروز در نشست خبری اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مسؤولیت‌های ما صدور مجوزهای صنعتی در قالب واحدهای صنعتی بزرگ، متوسط و کوچک است.

وی افزود: توقع بخش‌ها این است که در کوتاه‌ترین زمان مجوزهای خود را کسب کنند که این مهم اتفاق افتاده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر ادامه داد: این فرایند در سازمان‌های استانی کاملا الکترونیک شده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن مجوزها صادر می‌شود.

صفوی عنوان کرد: در برخی موارد که پرونده‌ها کامل بوده است، کمتر از یک روز جواز فعالیت صادر خواهد شد.

این مقام مسؤول گفت: ۸۵ جواز تأسیس با اعتبار ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان با پیش‌بینی اشتغال هزار و ۷۰۸ نفر به واحدهای صنعتی داده شده که نسبت به سال گذشته رشد خوبی داشته‌ایم.

وی با اشاره به احیای واحدهای راکد  با ایجاد برخی مسائل مانند کمبود منابع مالی، نوسازی و تجدید ساختار و عدم مدیریت صحیح واحدهای تولیدی راکد می‌شوند.

صفوی افزود: پس از استخراج کردن علل تعطیلی‌ها در ۳ ماهه اول سال ۳ واحد صنعتی با اشتغال ۴۰ نفر که از چرخه تولید خارج شده بودند به چرخه تولید بازگشتند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر درخصوص هفته دولت اظهار کرد: ۲۰ طرح با اعتبار بالغ‌بر ۷۸ میلیارد تومان و اشتغال ۳۷۲ نفر در هفته دولت افتتاح خواهد شد.

این مقام مسؤول در ارتباط با معادن استان بوشهر گفت: ۴۰ میلیارد تومان پروژه دسترسی به معادن اجرا شده و در ۳ ماهه اول سال یک پروانه معدنی صادر شده است.

وی ابراز کرد: اشتغال اصلی و عمده ما در صنوف تولیدی و خدماتی است که در این حوزه هزار و ۵۹۶ پروانه با اشتغال بیش‌از ۳ هزار نفر صادر شده است.

صفوی اظهار داشت: در زمینه صادرات غیر نفتی سال گذشته رتبه اول را در کشور کسب و در سه ماه امسال ۲ میلیارد و ۸۵۲ میلیون دلار صادرات غیرنفتی را ثبت کرده‌ایم.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه طراز تجاری استان مثبت است عنوان کرد: در ۳ ماهه اول امسال ۴۲۱ میلیون دلار واردات انجام شده است.

این مقام مسؤول در ارتباط با دور دوم سفر رئیس‌جمهور توضیح داد: ۴۶ تفاهم‌نامه با هلدینگ‌های بزرگ کشور در این سفر امضاء شده که منجر به صدور جوازهای تأسیس و تامین زمین از سوی ما خواهد شد؛ تحقق اهداف این تفاهم‌نامه‌ها به رشد صنعتی و اشتغال استان کمک خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید