کد خبر:10396
پ
۱۳۹۹۱۲۰۸۱۳۲۵۰۴۴۷۹۲۲۳۱۲۳۳۴

امام جمعه موقت بوشهر: احیا و اجرا امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی است

امام جمعه موقت بوشهر دهه نخست ماه محروم را دهه امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: همه آحاد جامعه نسبت به احیا، اجرا و ترویج این فریضه و فرهنگ مهم الهی وظیفه دارند.

امام جمعه موقت بوشهر دهه نخست ماه محروم را دهه امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: همه آحاد جامعه نسبت به احیا، اجرا و ترویج این فریضه و فرهنگ مهم الهی وظیفه دارند.

به گزارش حقایق نگار به نقل از تسنیم بوشهر، حجت‌الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با اشاره به اینکه لذت‌های معنوی به انسان آرامش و آسایش می‌دهد اظهار داشت: مهر، محبت، ارزش‌های دینی و مذهبی، عدالت و دیگر امور از جمله زمینه‌ساز لذت‌های معنوی است.

خطیب نماز جمعه بوشهر حضور در مجالس ایام ماه محرم را از جمله لذت‌های معنوی دانست و تصریح کرد: منشا لذت‌های معنوی فطرت انسانی و حضرت باریتعالی، خداوند متعال است.

امام جمعه موقت بوشهر محبت انسان به حضرت امام حسین علیه‌السلام را به سبب زیبایی‌ها، ایثارگری و مقابله با ظلم دانست و بیان کرد: همه انسان‌های فرهیخته در جهان نسبت به امام حسین علیه‌السلام محبت دارند.

وی با گرامیداشت ایام ماه محرم گفت: این ماه ایام حزن نیست بلکه ایام ابراز محبت به امام حسین علیه‌السلام است که باید از آن توشه برداری شود.

دشتی، ماه محرم را ایام معرفت، بصیرت‌افزایی، شناخت راه و حرکت امام حسین علیه‌السلام دانست و تصریح کرد: خط و حرکت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) مسیر و حیات زندگی است و اشک در ماه محرم سبب ایجاد تحول در انسان می‌شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر افزود: اشک در ماه محرم سبب ایجاد تحول و نجات انسان از بحران‌ها می‌شود.

امام جمعه موقت بوشهر یکی از ویژگی‌های دهه نخست ماه محرم را ترویج فرهنگ و فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر دانست و خاطر نشان کرد: ترویج این فریضه الهی وظیفه عمومی و همگانی است و باید به درستی در جامعه احیا و اجرا شود.

دشتی، تبیین فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: در ترویج و تبیین امر به معروف و نهی از منکر نباید بدون شناخت و با برخورد خشن گام برداشت بلکه باید با شناخت دقیق در راستای اجرا این فریضه الهی تلاش کرد.

وی امر به معروف و نهی از منکر را از واجب‌های الهی دانست و خاطر نشان کرد: همه آحاد جامعه نسبت به اجرا و ترویج این فریضه و فرهنگ مهم الهی وظیفه دارند.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر در اصل دستور و امر به خوبی‌ها و نهی از بدهی‌ها است افزود: باید همه آحاد جامعه نسبت به اجرا آن در همه سطوح جامعه به صورت اصولی و صحیح گام بردارند.

امام جمعه موقت بوشهر با گرامیداشت روز انتقال خون اهمیت اهدا این ماده حیاتی را برشمرد و تصریح کرد: اهدا خون هم به اهدا کننده سلامتی می‌دهد و هم اینکه کمک به همنوعان است که حرکت جهادی محسوب می‌شود.

دشتی، سوم محرم را سالروز شهادت شهید شیخ ابوتراب عاشوری از شهدای پیروزی انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: شهید عاشوری در انقلاب اسلامی نقش مهمی ایفا کرد به گونه‌ای که پس از شهادتش، امام راحل به خانواده شهید عاشوری پیام ارسال کردند که لازم است، مراسم سالروز شهادت عاشوری باشکوه برگزار شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید