کد خبر:12066
پ
۱۴۰۲۰۴۲۰۰۰۰۶۲۳_Test_PhotoN

امام جمعه دشتی خطاب به نامزدهای مجلس؛ اگر توان ندارید احساس تکلیف نکنید

امام جمعه دشتی تصریح کرد: از کسانی که نمی‌توانند عهده‌دار مسؤولیت نمایندگی مجلس باشند و از انجام وظایف محوله ناتوان هستند، می‌خواهیم به خاطر رضای خدا احساس تکلیف نکند و به صحنه انتخابات ورود نکنند و این وظیفه را به کسان دیگر محول کنند.

به گزارش حقایق نگار به نقل از فارس بوشهر، حجت الاسلام علی زاهددوست ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمه شهر خورموج اظهار کرد: جهاد تبیین و زنده نگه‌داشتن خط فکری عاشورا به زعامت امام سجاد علیه السلام و پرچم‌داری حضرت زینب (س) آغاز شد و دلیل اصلی زنده‌ ماندن فرهنگ عاشورا همین جهاد تبیین سجادی و زینبی است.

وی افزود: یکی از شیرین ترین خاطرات مرتبط با دوران دفاع مقدس بازگشت غرور آفرین آزادگان سرافراز به ایران اسلامی است.

زاهددوست با اشاره برگزاری نمایشگاه طرح اسوه پایگاه های مقاومت بسیج شهرستان دشتی گفت: این نمایشگاه فضایی برای انتقال تجارب پایگاههای بسیج و ایجاد شور و اشتیاق در بین بسیجیان برای خدمت بیشتر به مردم و تبیین ارزش های انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه پیش ثبت نام نامزدهای احتمالی انتخابات مجلس شورای اسلامی در حال انجام است، ابراز کرد: مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت، چهار راهبرد رهبر معظم انقلاب در بحث انتخابات است و قطعا پیش ثبت نام داوطلبان یکی از مسائلی است که به تحقق رقابت سالم و مشارکت حداکثری کمک می کند.

وی افزود: افرادی که قصد ورود به انتخابات مجلس شورای اسلامی را دارند با برآورد صحیح و کامل از توانایی خود برای ورود به عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی اقدام کنند.

امام جمعه دشتی تصریح کرد: بنده از افراد متعهد که از دانایی و توانایی در تراز انقلاب اسلامی برخوردار هستند می خواهم که خود را به جامعه عرضه کنند و داوطلب صحنه انتخابات مجلس شورای اسلامی شوند و در عین حال هم از کسانی که نمی‌توانند عهده‌دار این بار امانت مهم باشند و از انجام وظایف محوله ناتوان هستند، می‌خواهیم به خاطر رضای خدا احساس تکلیف نکند و به صحنه انتخابات ورود نکنند و این وظیفه را به کسان دیگر محول کنند.

وی بیان کرد: کسانی وارد میدان انتخابات شوند که توانمندی آنان در حد و اندازه مجلس شورای اسلامی باشد و این توانمندی در خود ببینند که بتوانند در کمیسیون‌های مجلس علاوه بر تعهد به آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب در توانایی، کاردانی، تجربه و دانش حرفی برای گفتن داشته باشند و پیشرفت و عدالت را برای کشور و حوزه انتخابیه خود رقم بزنند.

امام جمعه با اشاره به اقدامات روزهای اخیر نیروهای مسلح کشورمان، از الحاق موشک کروز ابومهدی به ناوگان دریایی گفت: برگزاری رزمایش اقتدار در آب‌های خلیج فارس، تنها یک هدف را دنبال می‌کند و آن هم مخابره پیام هشدار به ارتش تروریست آمریکا و پاسخ کوبنده به تهدیدهای توخالی آنان است.

وی ادامه داد: برخلاف برخی فضاسازی‌های غربزدگان داخلی، وقتی ناوهای آمریکا به داخل منطقه و در نزدیکی آبهای سرزمینی ایران می‌آید، به‌معنای جدی بودن حمله نظامی دشمن نیست بلکه اتفاقاً بمعنای منتفی‌بودن حمله نظامی است. چون درصورت ارتکاب چنین اقدام احمقانه‌ای، اولین هدف‌های در دسترس موشک‌های ایران، همان ناوهای چند ده میلیارد دلاری و تجهیزات پیشرفته آن است که با خاک یکسان خواهد شد.

زمین های واگذار شده طرح فرزند آوری تسطیع و آماده بهره برداری شود

امام جمعه دشتی گفت: بسیاری از افرادی که در طرح فرزند آوری به آنها زمین واگذار شده قصد ساخت و ساز دارند ، تقاضای عزیزان این است که زیر ساخت های لازم در آن اراضی فراهم شود تا به راحتی بتوانند اقدام به ساخت و ساز کنند و این انتظار بجا و درستی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید